Wiceminister energii Andrzej Piotrowski ogłosił, że za kilka dni zostaną ogłoszone założenia nowelizacji ustawy o OZE, nad którą Ministerstwo Energii pracuje od kilku miesięcy. Nowelizacja wyjaśni przede wszystkim sprawę aukcji OZE oraz rządowego wsparcia energii odnawialnej.

Reklama

– Ustawa musi zostać podpisana przez prezydenta przed końcem czerwca i nie wiadomo czy uda się przeprowadzić ten projekt drogą rządową, z tym zaczyna być coraz trudniej – powiedział w środę wiceszef resortu w kuluarach konferencji Euro Power w Warszawie (cytat za wnp.pl). Jak dodał Andrzej Piotrowski, ME bierze pod uwagę wprowadzenie aukcji OZE, choć początkowo rząd nie traktował tego rozwiązania jako najlepszej drogi dla rozwijania zielonej energii w Polsce.

W rozmowie z PAP wiceminister dodał, że nowelizacja zaproponuje wprowadzenie tzw. „koszyków”. Nie będą one jednak podzielone ze względu na technologie, ale raczej w oparciu o stabilność poszczególnych źródeł.

Andrzej Piotrowski powiedział także, że  w resortowych propozycjach zostaną zielone certyfikaty, ale jako instrument, który „nie będzie przyszłościowy”. Zapewnił jednak, że wszystkie wynikające z nich prawa nabyte będą respektowane.

Źródło: wnp.pl

Zdjęcie: egospodarka.pl

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE