Czy przy planowaniu ochrony przeciwpożarowej i przeciwwybuchowej zakładu produkcyjnego warto skorzystać z wiedzy brokera ubezpieczeniowego? Z Przemysławem Termińskim, prezesem zarządu FST Management, rozmawia Jolanta Kamińska.

FST Management to broker ubezpieczeniowy. Czym właściwie różni się on od towarzystwa ubezpieczeniowego i do kogo kierujecie państwo swoją ofertę?

Broker ubezpieczeniowy jest pośrednikiem, który działa w imieniu klienta i reprezentuje go przed towarzystwami ubezpieczeniowymi. Naszym zadaniem jest wynegocjowanie najlepszej oferty i doradzanie, jak zminimalizować ryzyka biznesowe, które mogą negatywnie wpłynąć na prowadzoną działalność. A co najważniejsze, reprezentujemy interesy klientów w momencie wystąpienia szkody i windykujemy roszczenia.

Reklama

Firma oferuje program ubezpieczeniowy dla przedsiębiorstw działających w branży drzewnej, w tym producentów pelletu czy przetwórców biomasy, a według szacunków ekspertów blisko 90% wszystkich tego typu zakładów nie ma odpowiednich zabezpieczeń przeciwpożarowych. Dlaczego?

Rzeczywiście, branża drzewna zaliczana jest do tzw. branż „trudnych”, z uwagi na procesy technologiczne stosowane przy obróbce łatwopalnego drewna. Jesteśmy praktykami w tej dziedzinie bo w skład Grupy FST wchodzą zakłady produkcyjne tj. tartak, fabryka europalet oraz pelletu drzewnego.

Z własnego doświadczenia wiemy, że żeby przeciwdziałać pożarom i wybuchom, musimy zidentyfikować czynniki zagrożenia, a do każdego przyporządkować rodzaj zabezpieczeń i działań organizacyjnych.

Dlatego poza standardową obsługą brokerską przeprowadzamy audyty z udziałem inżynierów od oceny ryzyka, co pozwala na zminimalizowanie tych zagrożeń.

Czym wyróżnia się państwa oferta na tle standardowych propozycji towarzystw ubezpieczeniowych?

Do każdego klienta podchodzimy indywidulanie, oferując program ubezpieczeń, który będzie odpowiadał charakterowi prowadzonej działalności. Wykonujemy szereg działań, by zapewnić naszym klientom racjonalizację ponoszonych kosztów i ochronę dopasowaną do ich potrzeb.

Grupa FST to kilkanaście spółek, wśród nich także For Nature Solutions, która zajmuje się produkcją pelletu drzewnego i europalet. Znacie specyfikę branży, jej ryzyka i ograniczenia, co na pewno ułatwiło przygotowanie oferty ochrony dla tego typu przedsiębiorstw?

Bez wątpienia jesteśmy jedyną Grupą brokerską z własnymi fabrykami, dlatego jesteśmy wiarygodnym partnerem, z unikalnym doświadczeniem w branży drzewnej.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE