Z czego produkuje się pellet? Co ma wpływ na jego wygląd? Czy kolor ma znaczenie? To pytania, na które odpowiedzi szukają często konsumenci rozważający zmianę źródła ciepła lub poszukujący paliwa najlepszej jakości.

 

Reklama

Z czego produkuje się pellet?

To ważne pytanie dla wielu użytkowników pelletu, a także dla tych, którzy zamierzają zacząć korzystać z tego ekologicznego paliwa. Z czego produkuje się pellet wyjaśnia audytorka systemów zapewniania jakości pelletu DINplus/ ENplus/ SNS/ SURE,  Agnieszka Kędziora-Urbanowicz.

Agnieszka Kędziora-Urbanowicz rozwiewa wątpliwości co do barwy pelletu, która zależy od rodzaju drewna, z jakiego pellet został wykonany. Ekspertka uściśla wyjaśniając, że właściwie kolor pelletu zależy od tego: „z jakiej pozostałości poprodukcyjnej, czyli  z jakiego etapu procesu produkcji pozyskano trocinę, bądź zrębkę, bądź też pył drzewny”.


Zarejestruj się na Forum Pelletu


Obejrzyj cały film

Co jest podstawowym kryterium przy pozyskiwaniu pozostałości poprodukcyjnej z procesów produkcji? Dowiesz się, oglądając cały film przygotowany przez Magazyn Biomasa i Polską Radę Pelletu!


Magazyn Biomasa razem z Polską Radą Pelletu przygotowały cykl krótkich filmów, których bohaterem jest pellet. Ekspert Agnieszka Kędziora-Urbanowicz w każdym odcinku przekazuje istotne informacje na temat tego ekologicznego paliwa, m.in. podkreśla korzyści, jakie płyną z wyboru pelletu, a także radzi, jak odróżnić pellet gorszej jakości.

W kolejnym odcinku: Test szklanki wody. Jak sprawdzić jakość pelletu.

 

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE