Pod koniec listopada odbyła się wizyta studyjna w należącej do grupy Remondis biogazowni ReFood GmbH & Co. w niemieckim mieście Marl w okolicy Dortmundu. Wyjazd cieszył się dużym zainteresowaniem, a dla chętnych, którym nie udało się z niego skorzystać organizator proponuje kolejną wizytę w biogazowni – tym razem Szwajcarii!

Wizyta w biogazowni w Herisau

Wizyta referencyjna w biogazowni Jakob Bosch AG w Herisau w Szwajcarii odbędzie się w środę 15.03.2023. Podczas wyjazdu uczestnicy odwiedzą również siedzibę firmy MKR Metzger GmbH, MKR Cleanwater GmbH i zakład produkcyjny w Monheim.

Reklama

Szczegóły wyjazdu

  • 14. 03. 2023 – przyjazd do Monheim (dojazd oraz nocleg we własnym zakresie)
  • 15.03. 2023 – 8:30 – 10.00 spotkanie w siedzibie firmy, zwiedzanie zakładu produkcyjnego:

MKR Cleanwater GmbH, D-86653 Monheim, Rappenfeldstraße 4

  • 10.00 – wyjazd autobusem do zakładu:

          Jakob Bosch AG, CH-9100 Herisau, Aedelswil 1183; www.boesch-entsorgung.ch

Do zwiedzania wybrano zakład, w którym jako wsad przerabia się bardzo rożne materiały: głownie odpady bio, zbierane z gospodarstw domowych i z rożnych branż przetwórczych oraz z restauracji i stołówek. Właściciel biogazowni wraz z technikami zaprezentują uczestnikom cały przebieg procesów zachodzących w biogazowni.

W związku z dużym zainteresowaniem wyjazdem istnieje możliwość rozdzielenia wizyt na dwa dni: we wtorek 14.03. i na środę 15.03.

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w wyjeździe należy podać ilość osób wraz z nazwiskami pod adresem:

h.koik@mkr-cleanwater.pl;

lub numerem telefonu:

tel: 608 921 119

 

O MKR Cleanwater

Technologia MKR Cleanwater dla biogazowni zajmuje się zagospodarowaniem pofermentu. Technologia destyluje poferment, uzyskując do ok. 80 % czystego destylatu, który można dowolnie zagospodarować lub bez obciążenia dla środowiska oddać do utylizacji.

Z pofermentu odzyskiwany jest czysty nawóz azotowy (który można z dużym zyskiem sprzedać). Pozostałość po procesie jest czystym nawozem.

Jedną z wielu zalet tak przygotowanego nawozu z pofermentu jest to, że nie jako pozbawiony nadmiaru azotu nie generuje odoru.

Technologia jest wielokrotnie sprawdzona i coraz częściej stosowana, oszczędna energetycznie, a system pracuje automatycznie i bezobsługowo, zajmuje mało miejsca i jest prosty w obsłudze.

Więcej informacji: www.mkr-cleanwater.de

 

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE