W Australii zostanie wybudowana farma słoneczna Walla Walla. Instalacja ma generować 700 tys. MWh energii elektrycznej rocznie. Przyniesie to korzyści dla co najmniej 90 tys. lokalnych gospodarstw domowych i zredukuje emisję dwutlenku węgla o 520 tysięcy ton.

Reklama

Farma słoneczna w regionie rolniczym Riverina w Nowej Południowej Walii zostanie wyposażona w moduły firmy Astronergy o mocy 355 MW. Po uruchomieniu w 2024 roku panele PV zapewnią  długotrwałe wytwarzanie czystej energii.


Czytaj również: Nowa wizytówka Szczecina – siedziba Urzędu Marszałkowskiego jest eko!


Farma słoneczna Walla Walla

Farma słoneczna Walla Walla powstanie w wyniku współpracy Grupy Gransolar z Astroenergy. Firmy utworzyły spółkę typu joint venture. Z kolei dostawcą rozwiązań w zakresie energii odnawialnej będzie FRV Australia, którego współwłaścicielami są Abdul Latif Jameel Energy i kanadyjski fundusz OMERS.

– Panele PV odgrywają ważną rolę w przyspieszeniu transformacji energetycznej Australii. Dlatego firma Gransolar bardzo się cieszy, że może wnieść swoją wiedzę i doświadczenie do projektu Walla Walla – powiedział Carlos López, dyrektor zarządzający Gransolar Group w Australii.

Ogniwa, które zostaną zainstalowane na farmie słonecznej, to dwustronne, podwójnie przeszklone moduły fotowoltaiczne ASTRO N5 182 mm. Do ich zalet należą wysoka moc do 625W, duża wydajność do 22,4% oraz długa żywotność przy zaledwie jednoprocentowym spadku wydajności w pierwszym roku.

Co więcej, dla wszystkich tych modułów zostanie udzielona gwarancja wydajności na 30 lat przez znaną na całym świecie firmę Ariel Re. 


Czytaj również: Innowacyjna metoda odzysku odpadów w Australii Zachodniej


Dążenie do zerowej emisji CO2

Rząd australijski postawił sobie ambitne wyzwanie polegające na zainstalowaniu ponad 60 milionów 500-watowych paneli słonecznych do 2030 roku, z czego pół miliona zostanie już przyłączonych w Walla Walla. Projekt pobudzi lokalną gospodarkę, dzięki stworzeniu nawet 250 nowych miejsc pracy na czas budowy obiektu.

Astronergy przyspiesza tempo realizacji swojej misji, jaką jest promowanie zrównoważonego rozwoju i dążenia do zerowej emisji dwutlenku węgla. Firma nieustannie podejmuje działania na rzecz bardziej ekologicznego świata.

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło: informacja prasowa Gransolar company

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE