Przemysł meblarski i stolarka budowlana są istotną częścią polskiej gospodarki, jak również zajmują znaczącą pozycję na światowym rynku. Aby dynamika rozwoju wciąż utrzymywała się na wysokim poziomie i pozwalała firmom osiągać coraz lepsze wyniki, tak finansowe, jak i budowania rozpoznawalności marki, potrzebne są inwestycje w innowacyjne technologie, coraz doskonalsze maszyny do obróbki drewna, nowoczesne oprogramowania.

Reklama

To i znacznie więcej będzie dostępne już podczas wrześniowych Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA w Poznaniu, w dniach 12-15 września 2017 r.

Branże leśno-drzewna i meblarska wraz z przemysłami współpracującymi mają obecnie znaczący potencjał. Biorąc pod uwagę zmiany, jakie aktualnie zachodzą pod względem zastosowania nowych technologii, racjonalnego zużywania surowca oraz wyższych wymagań stawianych przez klientów, wdrażanie innowacji jest obowiązkiem przedsiębiorców. A uczestnictwo w targach DREMA daje znakomitą możliwość – z jednej strony – do zaprezentowania nowych produktów i udoskonalonych rozwiązań, z drugiej strony – do zapoznania się z szeroką ofertą  firm z branży i aktualnymi trendami. To wszystko stwarza szansę na pozyskanie kluczowych partnerów biznesowych, a co za tym idzie – odniesienie światowego sukcesu.

„Magazyn Biomasa” objął targi DREMA patronatem medialnym.

Integracja branży

Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA to miejsce, gdzie po raz 33 spotkają się producenci maszyn, urządzeń i narzędzi, dostawcy komponentów, reprezentanci branży leśnej, pracownicy tartaków i stolarni, usługodawcy oraz przedstawiciele nauki i mediów. O tym, jak istotne jest to wydarzenie świadczy fakt, że ponownie targi DREMA zostały wpisane na listę światowych wystaw rekomendowanych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS. Ponadto, bliska współpraca z wiodącymi stowarzyszeniami z branży drzewnej i meblarskiej (Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy, Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli) pozwala przygotować niezwykle atrakcyjne pod kątem tak wizualnym, jak i merytorycznym, czterodniowe spotkanie dla liderów rynku.

 Nowoczesne technologie

DREMA 2017 obfitować będzie w inteligentne rozwiązania, na uczestników targów czekać będzie sporo technologicznych ciekawostek. Część przestrzeni zostanie zamieniona w infoboxy i dzięki systemom wirtualnej rzeczywistości oferowanym przez poszczególnych wystawców, grafice 3D oraz okularom VR, będzie można zobaczyć jak współgrają i przenikają się dwa światy – wirtualny i rzeczywisty. Ponadto podczas targów przedstawiciele superexpo.com wykonają wirtualny spacer po targach oraz poszczególnych stoiskach. Do dyspozycji Wystawców i Zwiedzających będzie nowość – aplikacja mobilna oparta na kodach QR, których zeskanowanie przeniesie użytkownika do internetowego profilu Wystawcy. To nowoczesne narzędzie pozwoli przedłużyć istnienie Targów DREMA, co stanowić będzie doskonałą możliwość jeszcze efektywniejszego korzystania z wartości, jakie przyniesie wydarzenie (kontakty z Odwiedzającymi, Klientami, prezentacja produktów i usług). Aplikacja pozwoli w pełni wykorzystać wartości jakie niosą targi. Jej głównym celem jest umożliwienie dotarcia do wydarzenia targowego nawet tym, którzy nie chcą opuścić domowego zacisza. Dzięki aplikacji użytkownik może przenieść się do hali targowej wirtualnie i uczestniczyć w targach również online.

Nie tylko ekspozycja

7 pawilonów wystawienniczych i teren otwarty, w obszarze których prezentowane będą nowoczesne maszyny, innowacyjne rozwiązania, nowości rynkowe to nie jedyna siła targów DREMA. Kluczowym aspektem są spotkania biznesowe, rozmowy z potencjalnymi kontrahentami, jak również liczne wydarzenia towarzyszące i strefy specjalne. W bieżącej edycji na uczestników targów czekać będą: projekt Drema Dzieciom i Seniorom, Strefa Parkietu wraz z pokazami i warsztatami parkieciarskimi, Strefa Wiedzy i pokazy produkcji konstrukcji z palet we współpracy ze szkołami o profilu drzewnym, Poligon Umiejętności i demonstracje lakiernicze, Pawilon Promocji Drewna, a w nim ekspozycja międzynarodowych stowarzyszeń oraz spotkania B2B, Strefa Designu prezentująca ciekawe aranżacje z drewna, wystawa eksponatów Wyczarowane z Drewna, Mistrzostwa Polski We Wbijaniu Gwoździ, obchody jubileuszu 25-lecia istnienia Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi Do Obróbki Drewna DROMA, seminarium Bezpieczeństwo Maszyn, II edycja Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego, kongres V Kooperacyjna Giełda Przemysłu Drzewnego KOOPDREW koordynowany przez Polską Izbę Gospodarczą Przemysłu Drzewnego i odbywający się na dzień przed otwarciem Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, oraz wiele innych!

Potencjał targów DREMA

Międzynarodowe Targi Poznańskie, wraz z Wystawcami, Patronami i Partnerami jako cel obrały sobie pokazanie ogromnego potencjału firm działających w branży leśno-drzewnej i meblarskiej wraz z sektorami współpracującymi. Dlatego, Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA po raz kolejny łącząc to, co ma do zaoferowania przemysł drzewny i meblarski, biznes i nauka zapewnią wystawcom możliwość prezentacji innowacyjnych produktów, a zwiedzającym niepowtarzalną okazję zapoznania się z najnowszymi technologicznymi rozwiązaniami, które można z powodzeniem wdrożyć w prowadzonych przedsiębiorstwach. Ważnym punktem na mapie targowych ekspozycji będą stoiska wystawców uhonorowanych Złotym Medalem oraz prezentujących polskie i europejskie nowości. Ofertę wystawiennicza uzupełnią Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA i Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB.

Więcej informacji na www.drema.pl

Zdjęcie: MTP

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE