Wakacyjny numer „Magazynu Biomasa” pojawi się na rynku już w lipcu. O czym będziemy pisać w numerze? Z kim przeczytacie wywiad? Jaki dodatek przygotowaliśmy dla Was na letnie miesiące?

– Wakacyjny numer „Magazynu Biomasa” to wydanie łączone. Obszerniejsze niż zwykle, uzupełnione dodatkiem specjalnym i zawierający listę jesiennych eventów branżowych, które już teraz warto wpisać do kalendarza – mówi Beata Klimczak, redaktor naczelna czasopisma.

Reklama

O czym przeczytacie w numerze lipiec/sierpień 2019?

W ramach cyklu „Biomasa na świecie” pokażemy jak działa sektor biomasy w Austrii. Więcej o tym, co się dzieje na świecie w branży, nasi Czytelnicy przeczytają w newsowej rubryce „Aktualności świat” oraz w materiale „Rynek biomasy na Litwie”. – Ponad 70 proc. energii cieplnej na Litwie wytwarzana jest z biomasy. W ciągu ostatnich 10 lat kraj zrobił ogromny odwrót od gazu. Jest to niewątpliwie bardzo inspirujący case, który – w kontekście konieczności modernizacji polskiego ciepłownictwa – warto poznać i być może spróbować przenieść na nasze krajowe podwórko – komentuje Maciej Roik, wydawca „Magazynu Biomasa”.

Wydanie podsumuje także prawie rok działania programu „Czyste Powietrze” – o jego ocenę poprosiliśmy Andrzeja Gułę z Krakowskiego Alarmu Smogowego oraz czołowych producentów kotłów na pellet. Czy finansowanie programu jest zagrożone? Dlaczego przez ponad 10 miesięcy od jego uruchomienia rozpatrzono tylko trochę ponad 20 tys. wniosków? Jak zdaniem ekspertów usprawnić „Czyste Powietrze”?

– Mimo wakacyjnego okresu nasza redakcja szykuje się do największej konferencji biogazowej w Polsce: IV Kongresu Biogazu, 16 – 17 września, który w tym roku odbędzie się w Poznaniu. W numerze przeczytacie Państwo co nowego przygotowaliśmy w tym roku dla uczestników i jaka jest agenda spotkania – podkreśla Beata Klimczak.

W numerze lipiec/sierpień nie zbraknie też pakietu aktualnych informacji z Polski: co dla branży bioenergii zmienia nowelizacja ustawy o OZE? Jak rozporządzenie dotyczące cen referencyjnych dla biogazu oceniają eksperci? Jak rynek OZE ocenia Urząd Regulacji Energetyki?

Nie zabraknie także inspirujących rozmów: z Pawłem Jarzębowskim z firmy Cedrus oraz Grzegorzem Brodziakiem z Goodvalley Polska.

– Dla naszych Czytelników przygotujemy także specjalną sekcję poświęconą odzyskowi energii z oczyszczalni ścieków, biogazowi oczyszczalnianemu oraz wykorzystaniu paliwa, które powstaje z osadów ściekowych. – Pokażemy ciekawe study case oraz dostępne na rynku technologie suszenia osadów ściekowych – dodaje Beata Klimczak.

Dodatek „Zielona gmina”

– Numer wakacyjny uzupełnimy dodatkiem specjalnym „Zielona gmina”. Jest to nowy produkt wydawniczy Biomass Media Group adresowany do władz gmin zainteresowanych inwestycjami w OZE. Biomasa i biogaz, ale także energia słoneczna, wiatrowa i hydroenergia, pompy ciepła i domy pasywne, a także elektromobliność. Gminy coraz śmielej korzystają z „zielonych” technologii do poprawy jakości powietrza, gleb i wód w regionie. Więcej na temat dodatku: https://magazynbiomasa.pl/zielona-gmin-nowy-magazyn-dla-wladz-samorzadowych-zainteresowanych-oze/

Jesienne eventy branżowe

Łączony numer „Magazynu Biomasa” pozwoli zaplanować udział w branżowych eventach: konferencjach, warsztatach i targach. Przygotowany przez redakcję Harmonogram branży to przejrzysty listing najważniejszych wydarzeń do końca 2019 roku. Wśród nich znajdują się m.in. IV Kongres Biogazu, targi Drema, Re-Energy, Agro Show, Poleco System. Polecimy naszym Czytelnikom także zagraniczne konferencje poświęcone odnawialnym źródłom energii.

Udanej lektury!

Jesteś zainteresowany otrzymaniem wakacyjnego numeru „Magazynu Biomasa”? Napisz: redakcja@magazynbiomasa.pl

Chcesz kupić prenumeratę „Magazynu Biomasa” i dostawać gazetę na swoje biurko? Napisz: biuro@biomassmediagroup.com

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE