Już w sierpniu na rynku pojawi się „Zielona gmina” – nowy magazyn adresowany do władz gmin, powiatów i województw. Chcesz się dowiedzieć jak produkować „zieloną” energię dzięki odnawialnym źródłom energii?  Zastanawiasz się, która z technologii OZE sprawdziłaby się najlepiej w Twoim regionie? Myślisz o nowoczesnych inwestycjach, które pozwolą zagospodarować odpady dając w zamian ciepło mieszkańcom miasta? Jeśli tak, magazyn jest właśnie dla Ciebie!

„Zielona gmina” to pierwsze w Polsce czasopismo odpowiadające na zainteresowanie władz samorządowych tematem odnawialnych źródeł energii. Problem smogu, czystości  wód i gleby bezpieczeństwa energetycznego czy zagospodarowania odpadów to wyzwania, przed którymi stoją samorządy planujące rozwój regionów, poprawę ich atrakcyjności i konkurencyjności.

Reklama

Odnawialne źródła energii (OZE) to współcześnie motor rozwojowy pozwalający wykorzystać uwarunkowania naturalne i potencjał surowcowy regionów w budowaniu czystych, nowoczesnych i bezpiecznych miast i wsi.

-Technologie z wykorzystaniem OZE są coraz tańsze, dzięki czemu ich wykorzystanie rośnie. Nie tylko w dużych aglomeracjach czy średnich miastach, ale także niewielkich miasteczkach czy na wsiach, które chcę wykorzystać swój potencjał surowcowy do budowania bezpieczeństwa energetycznego, dążą do obniżania rachunków za prąd i aktywnie chcą wpisać się w walkę z zanieczyszczonym powietrzem inwestując np. w kotły biomasowe – podkreśla Jolanta Kamińska z Biomass Media Group, wydawcy „Zielonej gminy”.

– Władze gmin i powiatów są bardzo zainteresowane możliwościami jakie oferują OZE. Wójtowie i burmistrzowie miast z reguły doskonale znają oczekiwania mieszkańców odnośnie np. polityki odpadowej, obniżenia can na rachunkach za prąd czy aktywnych działań antysmogowych. Dostępność środków krajowych i unijnych pozwalających na realizację „zielonych” inwestycji sprawia, że zainteresowanie nimi gwałtownie rośnie – dodaje Maciej Roik z Biomass Media Group.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OZE w gminie to:

> ekologiczna energia
> niższe rachunki za prąd i ciepło
> nowe inwestycje
> niezależność energetyczna
> poprawa jakości powietrza, czystości wody i gleb
> wizerunek nowoczesnej, przyjaznej środowisku gminy
> korzyści dla mieszkańców (nowe miejsca pracy)

Zakres tematyczny magazynu „Zielona gmina” to przede wszystkim ciekawe case study z Polski i ze świata pokazujące już zrealizowane inwestycje OZE, wywiady z władzami samorządowymi, które postawiły na rozwój energii wiatrowej, słonecznej, biomasowej lub biogazowej w swoim regionie, analizy ekspertów, porady fachowców, praktyczne informacje na temat uzyskania dofinansowania na projekty czy aspekty prawne warunkujące rozwój OZE.

Tematy numeru:

– Kisielice – 100 proc. energii z OZE

– Jak Margonin zarabia na wiatrakach?

– Wrocławskie osiedle ogrzewają panele solarne?

– Dlaczego gminy inwestują w pompy ciepła?

– Czyste powietrze dzięki kotłowni biomasowej

– Mikrobiogazownie utylizuję odpady rolnicze

Dystrybucja magazynu:

> nakład 2,5 tys. egzemplarzy

> wysyłka celowana do wójtów i burmistrzów miast, wydziałów środowiskowych, lokalnych grup działania, klastrów energii

> promocja magazynu na stronie www.magazynbiomasa.pl 30 tys. odsłon miesięcznie

> bezpłatna dystrybucja wśród uczestników targów DREMA, REnexpo, Agro – Show, Poleco System

Jesteś zainteresowany współpracą redakcyjną lub reklamową? Napisz lub zadzwoń!

redakcja@magazynbiomasa.pl, tel. 790 439 216, tel. 536 100 122, tel. 535 100 204

Ulotka „Zielona gmina” do pobrania:

Pobierz “ZG-2019-07-ulotka.pdf”

ZG-2019-07-ulotka.pdf – Pobrano 355 razy – 990,89 KB
Zdjęcia: Shutterstock
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE