Veolia i Ekoen w drodze ku elektromobilności

veolia i ekoen

Już wkrótce w Polsce będzie znacznie więcej stacji ładowania elektryków. Veolia Energy Contracting Poland oraz Ekoen 8 grudnia 2021 r. podpisały  porozumienie na rzecz rozbudowy infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Z perspektywy obu firm jest to kluczowy element rozwoju elektromobilności w Polsce.

Veolia i Ekoen razem

Jak czytamy w komunikacie współpraca pomiędzy Veolią a Ekoenem ma wymiar praktyczny oraz analityczny. Celem przyszłych działań jest identyfikacja lokalizacji pod budowę ultraszybkich HUBów Ekoen, instalowanych w miejscach, w których Veolia posiada zakłady produkcyjne – ciepłownie i elektrociepłownie. Ponadto firmy opracują zbiór rekomendacji służących poprawie jakości świadczonych usług w obszarze elektromobilności.

Veolia i transformacja ekologiczna

Veolia, jeden z liderów transformacji ekologicznej w Polsce, prowadzi już szereg projektów dekarbonizacyjnych w zakresie gospodarki energetycznej, w tym energetycznego wykorzystania odpadów, oraz działania z obszaru gospodarki obiegu zamkniętego dla systemów wodno-kanalizacyjnych. Zobowiązaniem Veolii w Polsce jest wyeliminowanie węgla w swoich instalacjach do 2030 r. oraz osiągnięcie zerowej emisji CO2 do 2050 r.

Czytaj też: Rozwój elektromobilności trwa. Rusza nowy program NFOŚiGW


Ekoen – ekspert od ultraszybkiego ładowania

Ekoen to ekspercka firma specjalizująca się w świadczeniu ogólnodostępnych usług ładowania pojazdów elektrycznych, realizująca Program EKOEN-100 polegający na budowie 100 wielostanowiskowych HUBów ultraszybkiego ładowania w Polsce do 2026 r.

-Partnerstwo z Ekoen to kolejny krok Veolii w procesie transformacji ekologicznej w obszarze zrównoważonej mobilności. Chcemy wykorzystać nasze lokalne kompetencje oraz globalne doświadczenie w efektywnym zarządzaniu energią w czasach rosnącego zapotrzebowania na nią. Rozwijamy projekty oparte o odnawialne źródła energii, jej magazynowanie i elektromobilność, zgodnie z naszą misją odnawiania zasobów świata – mówi Krzysztof Zamasz, prezes zarządu Veolia Energy Contracting Poland oraz dyrektor handlowy i członek zarządu Grupy Veolia w Polsce

-Naszą intencją jest nawiązanie strategicznej współpracy, której celem jest zapewnienie przez Ekoen świadczenia usług ładowania dla mieszkańców oraz firm w Polsce. Jesteśmy przekonani, że możliwe jest osiągnięcie synergii z celami i działaniami Veolia Contracting Poland w obszarze projektów smart city – dodał Bartosz Kubik, prezes zarządu Ekoen.

 

Rynek biogazu i biometanu – najnowszy numer:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

 

źródło: informacja prasowa

This post is also available in: polski

ael