Technologia zrównoważonej energii ma ogromny potencjał. Dlatego Niemcy zapłacą 100 mln euro rocznie na testowanie nowych technologii.

Niemieckie Federalne Ministerstwo Gospodarki i Energii wybrało dwadzieścia konsorcjów badawczych ds. Energii. Kwalifikują się one do otrzymania 100 mln euro rocznie ze środków państwowych. Dlatego ich wybór nastąpił po ogólnopolskim konkursie w ramach niemieckiego „Energiewende”.

Reklama

– Naszym celem jest stać się światowym numerem jeden w dziedzinie technologii wodorowych – powiedział federalny minister gospodarki Peter Altmaier.


Wiadomości ze świata w Magazynie Biomasa. Kliknij i sprawdź!


Dotacja ma na celu umożliwienie firmom i uniwersytetom przetestowania nowych technologii w rzeczywistych warunkach. Jednym z nich jest wodór.

– Naszym celem jest stać się światowym numerem jeden w dziedzinie technologii wodorowych. Oferują ogromny potencjał dla Energiewende, ochrony klimatu i nowych miejsc pracy. Dzięki laboratoriom będziemy mogli przetestować, w jaki sposób nowe technologie wodorowe mogą być stosowane w rzeczywistych warunkach i na skalę przemysłową – powiedział federalny minister gospodarki Peter Altmaier.

Technologia zrównoważonej energii ma potencjał

W ramach konkursu zgłoszono dziewięćdziesiąt propozycji, a ministerstwo podejmuje kroki w celu rozszerzenia programu. Dodatkowe 200 mln euro będzie dostępne dla laboratoriów w regionach przechodzących zmiany strukturalne. Niemiecki rząd planuje zaprezentować kompleksową „strategię wodorową” do końca roku.

Dlatego ta inicjatywa pokazuje, jak poważne Niemcy myślą o przejściu na czystą energię.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo! Sprawdź poniżej:

Źródło: Bioenergy International
Zdjęcie: pixabay.com
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE