Innowacje produktowe, nowe technologie dedykowane dla przemysłu, solidna dawka wiedzy inżynieryjnej – tego wszystkiego będzie można doświadczyć w jednym miejscu, podczas Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – Targi SYMAS. To unikalne w swej tematyce wydarzenie odbędzie się już 10 – 11 października w Międzynarodowym Centrum Targowo – Kongresowym EXPO Kraków. Jak co roku impreza połączona będzie z Targami Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – MAINTENANCE.

Reklama

SYMAS to spotkanie, na którym nie może zabraknąć przedsiębiorców, inżynierów i specjalistów, odpowiedzialnych na co dzień za efektywne i precyzyjne przetwarzanie oraz bezpieczne magazynowanie produktów sypkich i masowych. Targi co roku gromadzą liderów rozwiązań technologicznych usprawniających obróbkę, sortowanie, filtrowanie, magazynowanie, transport i przeładunek materiałów sypkich. Niezależnie od tego czy problem dotyczy sposobów przechowywania, kontroli poziomu czy odpowiedniej ochrony przed wybuchami pyłów, udział w Targach SYMAS pozwoli zapoznać się z najlepszymi dostępnymi na rynku technologiami.

Wystawcy na targach SYMAS

Szeroki wachlarz rozwiązań prezentowanych przez tegorocznych Wystawców spełni oczekiwania przedstawicieli każdej branży. Różnorodność oferty będzie odpowiedzią na specyficzne potrzeby w przedsiębiorstwach. To tutaj rozwiązanie dla swojej firmy odnajdą przedstawiciele zarówno branży spożywczej, jak i chemicznej, rolniczej, budowlanej czy też wydobywczej. Będą oni mogli spotkać się z ponad 200 Wystawcami z całej Europy, wśród których będą m.in. takie firmy jak: NORD Napędy, SEW-EURODRIVE, Lenze, Thiele GmbH & Co. KG, STERNET, Endress+Hauser, Groeneveld, Ofama, HAVER & BOECKER, Archimedes.

Wystawcy targów SYMAS i MAINTENANCE zaprezentują maszyny, urządzenia i usługi w 4 specjalnych strefach tematycznych. Pierwszą z nich będzie Strefa ATEX, gromadząca firmy oferujące technologie dla obszarów zagrożonych wybuchem mieszanin pyłowo-powietrznych, gazów czy mgieł. W Strefie Cementowo-Wapienniczej odwiedzający zapoznają się z nowościami technologicznymi używanymi w kopalniach kruszyw, cementowniach, betoniarniach i zakładach produkujących materiały budowlane.

Kolejną będzie Strefa Outsourcingu, w której Wystawcy zaprezentują alternatywy dla tradycyjnego utrzymania ruchu w postaci usług całościowego lub sektorowego outsourcingu utrzymania ruchu świadczonych przez specjalistów. Ostatnia ze stref tematycznych to „Przemysł 4.0”, w której zostaną pokazane najnowsze trendy w cyfryzacji i automatyzacji rozwiązań przemysłowych oraz możliwości, jakie niesie ze sobą czwarta rewolucja przemysłowa.

Praktyczna wiedza dla każdego

Targi SYMAS i MAINTENANCE obfitować będą również w dużą porcję praktycznej wiedzy inżynierskiej, dzięki dwóm towarzyszącym konferencjom – „Nowoczesne Technologie w Branży Materiałów Sypkich” i „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu”.

Na pierwszej z nich, organizowanej przez magazyn „Powder&Bulk”, poruszone zostaną tematy związane z prezentowanymi na targach nowościami technologicznymi w zakresie obróbki materiałów sypkich.

Będą to m.in.: „Nowoczesne rozwiązania stacji przesypowych w transporcie przenośnikowym”, „Zastosowanie aeracji dynamicznej oraz technik wibracyjnych dla uzyskania płynnego przepływu materiałów sypkich w wybranych obiektach technologicznych” i „Instalacje odpylania w wykonaniu ATEX dla pyłów wybuchowych i elementy konieczne do ich bezpiecznej eksploatacji”.

Natomiast uczestnicy konferencji „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu” będą mogli zapoznać się z najlepszymi praktykami inżynierskimi stosowanymi w zakładach produkcyjnych dotyczącymi efektywności, redukcji kosztów i predykcji w utrzymaniu ruchu.

O czwartej rewolucji przemysłowej

W ramach bloku tematycznego Utrzymanie Ruchu 4.0, słuchacze dowiedzą się również jak wykorzystać czwartą rewolucję przemysłową w zarządzaniu utrzymaniem ruchu czy dlaczego metodologia Lean współgra z koncepcją przemysłu 4.0. Podczas konferencji odbędzie się też pokaz wykorzystania systemu rozszerzonej rzeczywistości ARIS w utrzymaniu ruchu.

Reasumując, jesienią Kraków zmieni się w centrum międzynarodowego przemysłu. Wszystkich zainteresowanych najnowszymi technologiami i merytoryczną wiedzą inżynieryjną zapraszamy 10-11 października do EXPO Kraków. Sukces zaczyna się od spotkań!

Skorzystaj z bezpłatnej rejestracji na: www.symas.krakow.pl lub www.mtc.krakow.pl.
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE