Technologia VR, sztuczna inteligencja i przemysł 4.0 to wirtualne oblicze Targów SYMAS®/MAINTENANCE. w Krakowie. Odbędą się w dniach 2-3 października na terenie EXPO Kraków.

Kraków budzi zainteresowanie nie tylko turystów i koneserów sztuki, ale również zagranicznych biznesmenów z całego świata. Dzięki takim wydarzeniom jak Targi SYMAS®/MAINTENANCE miasto staje się ważnym  punktem na przemysłowej mapie Polski. Nadchodząca edycja, podczas której jednym z tematów będą technologie VR w przemyśle, odbędzie się w dniach 2-3 października w EXPO Kraków.

Reklama

Czy targi wpływają na życie?

Choć targi kierowane są do wąskiej grupy specjalistów branży przemysłowej, przyczyniają się do rozwoju całego regionu. W Targach SYMAS®/MAINTENANCE bierze udział kilka tysięcy fachowców. Przyjeżdżają do Krakowa z różnych części świata: w tym roku udział potwierdziły firmy z Austrii, Czech, Danii, Holandii, Niemiec, Słowacji, USA, Węgier i Włoch.  – Nasi goście szukają zakwaterowania w hotelach, korzystają z bogatej oferty gastronomicznej miasta oraz z sieci taksówek. Tym sposobem korzyści z targów czerpią nie tylko ludzie związani z przemysłem – mówi Ewa Woch, Wiceprezes Targów w Krakowie.

Marka sama w sobie

Targi SYMAS®/MAINTENANCE to unikat w skali nie tylko Polski, ale i Europy. W pierwszej edycji wzięło udział 43 wystawców, a po 9 latach odnotowano prawie 500% wzrost. Organizatorzy zapewniają, że i w tym roku statystyki poszybują w górę. Jedno jest pewne. Na Zwiedzających czekają liczne nowości produktowe oraz aż 40 godzin fachowych i przede wszystkim praktycznych warsztatów i prelekcji.

– Siła Targów SYMAS®/MAINTENENCE polega na tym, że zarówno Wystawcy jak i Zwiedzający otrzymują to, na czym zależy im najbardziej. Pierwsi są zadowoleni, że ich stoiska odwiedzają decydenci. Drudzy, że znajdują produkty i rozwiązania, których poszukują. Oprócz konkretnych kontaktów obie strony mogą skorzystać z fachowych porad, zdobyć konkretną wiedzę i propozycje usprawnień z najwyższej półki  – podsumowuje Arek Suter, Project Manager.

Technologia VR

Wirtualna rzeczywistość (VR) wkrada się w naszą codzienność. Coraz częściej mówi się o niej nie tylko w kontekście zabawy, ale i rozwoju człowieka. Ma ona dużo do zaoferowania w wielu dziedzinach m.in.: architekturze, marketingu, medycynie. Jej ogromny potencjał doceniła również branża przemysłowa.  Jest to bowiem idealne narzędzie do symulacji i wizualizacji m.in.: niebezpiecznych warunków w zakładzie przemysłowym, działania drogiego lub trudnego w obsłudze sprzętu, a także procesów produkcyjnych.

Coraz większą popularnością cieszą się szkolenia VR, które są tańsze niż tradycyjne. Mają aktywną formę a uczestnicy podkreślają pełne skupienie podczas ich trwania. Dzięki VR możliwe jest wygenerowanie wirtualnego środowiska pracy. Takie rozwiązania cenią sobie szczególnie nowi pracownicy, którzy w ten sposób zdobywają fachową wiedzę i mogą sprawdzić swoje umiejętności podczas bezpiecznych ćwiczeń.

Technologia VR posiada jeszcze jedną zaletę – pozwala na wyeliminowanie błędów, które mogłyby doprowadzić do awarii. Organizatorzy Targów SYMAS®/MAINTENANCE trzymają rękę na pulsie, dlatego podczas tegorocznej edycji firmy EPIC VR i BHP VR zaprezentują w EXPO Kraków rozwiązania VR dla przemysłu. Nie zabraknie również specjalistycznych szkoleń.

Sztuczna inteligencja

Do niedawna mówiliśmy o rewolucji w przemyśle, w której pierwszoplanową rolę odgrywała sztuczna inteligencja. To, co do wczoraj było nowością, dziś stało się koniecznością. W fabrykach na całym świecie coraz częściej stosuje się oprogramowanie nowej klasy, które wpływa na rozwój przemysłu. Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest w analityce. Pozwala na szybkie wprowadzanie innowacji, prognozowanie, wpływa również na decyzje i sposób rozwiązywania problemów. Przy tak rozwiniętej technologii pojawia się wiele pytań. Warto odwiedzić strefę workShops®, w której swą wiedzą i doświadczeniem podzielą się eksperci.

Przemysł 4.0

Koncepcja Przemysłu 4.0 stała się obecnie jednym z najgorętszych tematów dotyczących automatyzacji, cyfryzacji i robotyzacji.  To pomost między światem realnym a wirtualnym, ułatwiający komunikację między człowiekiem a maszyną. Wychodząc naprzeciw potrzebom nowoczesnego przemysłu organizatorzy Targów SYMAS®/MAINTENANCE przygotowali specjalną strefę tematyczną, skupiającą najnowsze rozwiązania i technologie dla przemysłu z zakresu Internet of Things.

W dniach 2-3 października w EXPO Kraków spotkają się przedstawiciele niemalże każdej gałęzi przemysłu, aby wspólnie testować i omawiać szerokie zastosowanie najnowszych technologii. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą bliżej poznać tajniki wirtualnego świata.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE