Systemy ciepłownicze współpracujące z OZE i magazynami ciepła będą tematem branżowej konferencji, która 17 stycznia br. odbędzie się w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele przedsiębiorstw ciepłowniczych i spółdzielni mieszkaniowych oraz dostawców technologii OZE. 

Reklama

Wykorzystanie „zielonego ciepła” umożliwia wytwórcom ciepła spełnienie wymagań Efektywnego Systemu Ciepłowniczego, co jest obecnie jednym z największych i najpilniejszych wyzwań dla zdecydowanej większości przedsiębiorstw ciepłowniczych.

Systemy ciepłownicze współpracujące z OZE i jednocześnie z magazynami ciepła pozwalają na optymalne integrowanie różnych rodzajów OZE, łącznie z podnoszeniem efektywności kogeneracji i efektywnym wykorzystaniem źródeł pogodowo zależnych.

Takie rozwiązania – umożliwiające ograniczenie zarówno niskiej emisji, jak i emisji CO2 – przyczyniają się do realizacji przez Polskę zobowiązań międzynarodowych w zakresie ciepłownictwa i elektroenergetyki oraz wymogów środowiskowych.  

Systemy ciepłownicze współpracujące z OZE – konferencja NFOŚiGW

Podczas konferencji NFOŚiGW i Instytutu Energii Odnawialnej, zaprezentowane zostaną doświadczenia międzynarodowe z realizacji projektu Solar District Heating (SDH) wraz z technologiczną mapą drogową rozwoju inteligentnych systemów ciepłowniczych oraz potencjału wykorzystania ciepła i energii elektrycznej z OZE w polskich przedsiębiorstwach ciepłowniczych.

Podstawą do dyskusji będą doświadczenia duńskie, uwarunkowania krajowego ciepłownictwa oraz rodzimy potencjał przemysłowy i naukowy. Konferencja ma charakter interdyscyplinarny, łączący różne punkty widzenia. 

Dyskusja na konferencji ma przyczynić się do realizacji działań służących proekologicznej transformacji sektora ciepłowniczego.

Pozwoli również dobrze ukierunkować prace nad ewentualnym uruchomieniem przez NFOŚiGW nowego programu wsparcia dla ciepłownictwa systemowego, w tym dla profesjonalnych firm koncesjonowanych, firm deweloperskich i spółdzielni mieszkaniowych. Rosnące wymagania środowiskowe czekają wszystkich wytwórców ciepła.

Źrodło: NFOŚ i GW

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE