Łódź ugościła naukowców z całego świata. Pierwsza konferencja TCCB – International Conference of Thermochemical Conversion & Bioenergy – stała się okazją do zaznajomienia się z najnowszymi kierunkami w rozwoju technologii biomasowych. Organizator zapowiedział już kolejną edycję wydarzenia na 2025 rok.

Reklama

Konferencja TCCB odbyła się w dniach 26-28 września br. Jej organizacja to efekt współpracy wydziału Inżynierii Procesowej i Środowiska Politechniki Łódzkiej oraz firmy APS-Ekoinnowacje Sp. z o.o.

Nauka w służbie dekarbonizacji

Przedstawiane prace naukowe były skupione na czterech obszarach badawczych: technikach konwersji termochemicznej, technologiach wodorowych, kondycjonowaniu biomasy oraz OZE i Gospodarce Obiegu Zamkniętego. Na wydarzenie – oprócz przedstawicieli nauki – zaproszono także uczestników z sektora przemysłowego, prawników i samorządy lokalne. Dzięki temu możliwe było stworzenie szerszego kontekstu dla rozmów na temat transformacji energetycznej.


Konferencja Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie


Ważnym punktem konferencji były wizyty studyjne. Uczestnicy mieli szansę pierwszego dnia zwiedzić laboratorium konwersji biomasy (Aps-Ekoinnowacje Sp. z o.o.) oraz instalację geotermalną (Termy Uniejów Sp. z o.o.).

Drugi dzień konferencji zakończył się uroczystą Galą TCCB. W trakcie przyznano nagrody za najlepszy poster i prezentację konferencyjną.

Konferencja TCCB była także okazją do współpracy. Uczestników zaproszono do Centrum Nauki i Techniki EC1, gdzie wspólnie podjęto pracę w obszarze R&D.

Wydarzenie zwieńczyło zawiązanie rady naukowej TCCB, w ramach powołanej w celu organizacji kolejnych edycji wydarzenia Fundacji TCCB.

– Fakty naukowe a nie lobby polityczne powinny kształtować opinię społeczną, dlatego o rozwoju programowym kolejnych edycji konferencji TCCB decydować będą uznani naukowcy z Polski i Świata – tłumaczy Piotr Piersa, fundator i prezes Fundacji TCCB.

Partnerzy projektu BioTrainValue, współfinansujący pierwszą edycje konferencji TCCB

Biomasa i paliwa alternatywne. Czytaj w internecie

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE