Rusza akcja „Łączą nas Drzewa”. Będzie więcej lasów?

akcja "Łączą nas Drzewa"

Rusza ogólnopolska akcja „Łączą nas Drzewa” zapoczątkowana przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Ma na celu dolesienie kraju.

Akcja „Łączą nas Drzewa”

W każdej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych będą sadzone drzewa. W akcje angażowane będą lokalne społeczności oraz samorządy i władze państwowe. Sadzenie będzie okazją do zapoznania się z działaniami leśników oraz wzięcia udziału w szeregu leśnych imprez organizowanych z zachowaniem obowiązujących restrykcji sanitarnych.

Pomysłodawcą akcji jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Realizuje projekt przy współpracy z Lasami Państwowymi.

– Dzięki pracy leśników oraz zaangażowaniu w tego typu akcje, lesistość w Polsce dzisiaj to prawie 30 proc. powierzchni naszego kraju.  Jesteśmy w czołówce państw europejskich pod względem wielkości obszarów leśnych. Do 2050 roku chcemy, żeby lesistość wynosiła 33 proc.– mówi wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.

W ramach projektu, oprócz sadzenia drzew, będą odbywały się leśne spacery, imprezy sportowe, akcje sprzątania i warsztaty. Wszystkie w reżimie sanitarnym, dostosowane do obowiązujących obostrzeń.

– Wspólna troska o lasy jest dla nas, leśników celem nadrzędnym. Drzewa zapewniają nam tlen i pochłaniają dwutlenek węgla, są także miejscem bytowania wielu gatunków fauny i flory oraz doskonałym odnawialnym surowcem. Dzięki lasom możemy korzystać z takich darów natury, jak grzyby czy zioła. Pobyt między drzewami w lesie korzystnie wpływa też na naszą kondycję i samopoczucie – mówi Józef Kubica, p.o. Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Zdjęcie: pixabay.com

This post is also available in: polski

bem