Tanie ogrzewanie pelletowe dużych pomieszczeń takich jak hala produkcyjna czy karczma, to często dla właścicieli niemałe wyzwanie. Montaż standardowego, centralnego ogrzewania jest drogi, a rozwiązania elektryczne, gazowe czy olejowe mogą generować bardzo duże koszty. Rozwiązaniem jest piecyk na pellet o dużej mocy, który dzięki gorącemu powietrzu może nagrzać nawet bardzo przestronne pomieszczenia.


Gdzie kupić dobry pellet? Sprawdź na naszej mapie!


Takie rozwiązanie zastosowano w gospodarstwie agroturystycznym „Zagroda Bednary”, gdzie w tym roku klimatyczną, leciwą stodołę przebudowano na karczmę. Wyremontowany budynek, którego powierzchnia to ponad 120 m2, jest ogrzewany piecykiem Novella Plus Evo o mocy 10,3 kW.

Reklama

V Forum Pelletu już 28 września 2020 w Rawie Mazowieckiej


Piecyk na pellet – wideo:

– Piecyk na pellet okazał się dla nas idealnym rozwiązaniem, bo urządzenie jest niemal bezobsługowe i ekologiczne. Co najważniejsze, świetnie radzi sobie z ogrzaniem pomieszczenia o kubaturze niemal 300 m3 – wskazują gospodarze, którzy dodatkowo dom ogrzewają kotłem pelletowym.


Sprawdź również rynekpelletu.pl. Kliknij!


Ogrzewanie pelletowe coraz częściej staje się alternatywą dla tradycyjnych źródeł grzewczych. Jak wskazują użytkownicy pelletu, najmocniejszą stroną tego typu rozwiązań jest ich bezobsługowość, czystość, a także brak ograniczeń w montażu. Spalanie pelletu to ekologiczne rozwiązanie tańsze od wykorzystywania oleju i gazu, w kosztach porównywalne do wysokoemisyjnego spalania węgla.

Kontakt w sprawie szczegółowych informacji:

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn BiomasaW internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Autor: Redakcja
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE