Rolniku! Doradca nie przyjdzie, wniosek przygotuj sam

Rolniku – doradca do ciebie nie przyjdzie. Ze względu na epidemię koronawirusa. Dane do wniosków trzeba przygotować samemu.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa opublikowała informację dla doradców i rolników dotyczącą Planów poprawy dobrostanu zwierząt oraz Planów działalności ekologicznej i rolnośrodowiskowej.

Od 15 marca rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności w ramach niektórych działań PROW. W przygotowaniu wniosków rolnikom zazwyczaj pomagają doradcy. Dodatkowo rolnicy przystępujący do działań PROW 2014-2020, tj. Działania rolno-środowiskowo-klimatycznego, działania Rolnictwo ekologiczne lub działania Dobrostan zwierząt zobowiązani są do sporządzenia Planu. Do tej pory Plan powstawał przy udziale uprawnionego doradcy. Co do zasady przyjęte było, że sporządzenie powyższych planów powinno wiązać się z wizytą doradcy w gospodarstwie.


Sprawdź: Minister na kwarantannie. Koronawirus w Ministerstwie Rolnictwa


MRiRW mając jednak na uwadze obecne zagrożenie epidemiczne zwraca się z prośbą do doradców rolników o ograniczenie kontaktów bezpośrednich.

Rolnicy mogą przekazywać dane niezbędne do sporządzenia ww. planów drogą elektroniczną. Wszelkie dostarczone przez rolnika informacje muszą być rzetelne i dokładne, gdyż od tego zależy opracowanie poprawnego i kompletnego planu.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj Magazyn Biomasa. ZA DARMO! Sprawdź:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij i sprawdź!

Źródło: ARiMR
Zdjęcia: pixabay

This post is also available in: polski