Raport Biogaz i biometan w Polsce 2023

raport biogaz i biometan

Dziś oddajemy w Państwa ręce raport „Biogaz biometan w Polsce 2023”. To już trzecia edycja wydawnictwa, które jest najchętniej wybieraną przez polskie i zagraniczne firmy krajową publikacją branżową.

– Z ogromną przyjemnością prezentujemy 3. edycję raportu opisującego branżę biogazową w Polsce – mówi Jolanta Kamińska z „Magazynu Biomasa”. Efektem kilkumiesięcznej pracy wydawnictwa oraz ekspertów branżowych jest publikacja, która kompleksowo opisuje rynek, uwzględniając wiele aspektów jego funkcjonowania – dodaje.

Rok 2023 przełomowy dla biogazu

Rok 2023 jest niewątpliwie przełomowy dla biogazu w Polsce. Procedowane są kluczowe dla rozwoju sektora ustawy, za kilka miesięcy zostanie otwarta pierwsza biometanowni, na rynek wchodzą firmy z międzynarodowym doświadczeniem w rozwijaniu projektów.

– Zapotrzebowanie na branżowe treści rośnie, a raport jest na nie odpowiedzią – tłumaczy J. Kamińska. I podkreśla: – Tegoroczna edycja zostanie przetłumaczona na język angielski. Polska jest bardzo interesująca dla zagranicznych firm pod kątem inwestycji biogazowych i biometanowych. Jestem przekonana, że raport ułatwi im decyzje dotyczące ewentualnych działań biznesowych – mówi redaktorka „Magazynu Biomasa”.

Raport Biogaz i biometan w Polsce 2023

Prestiżowe wydawnictwo wspierane przez czołowych graczy na rynku biogazu i biometanu to pierwsza kompleksowa publikacja dotycząca branży biogazowej, powstała we współpracy z czołowymi jednostkami naukowymi, ekspertami i stowarzyszeniami branżowymi. Partnerami trzeciej edycji Raportu są: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, AgroOZE, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, KSB, Naturalna Energia.plus, Noxon, Polska Grupa Biogazowa/Total Energies, Selena Green Investmets

Partnerzy Strategiczni oraz Partnerzy Raportu

Patroni Raportu:

Raport jest praktycznym przewodnikiem dla samorządów i administracji rządowej, a także instytucji kreujących politykę energetyczną państwa. Opracowanie pokazuje potencjał biogazowy Polski i zawiera rekomendacje dotyczące możliwych ułatwień inwestycyjnych. Oraz przede wszystkim  pełni rolę edukacyjną popularyzując biogaz jako stabilne źródło energii odnawialnej, które sprawdza się doskonale zarówno w rolnictwie, ciepłownictwie, sektorze transportowych, odpadowym i energochłonnym.

Raport Biogaz i Biometan w Polsce 2023

Pobierz raport ZA DARMO i zapisz się do newslettera

Wyślij link na adres:

Zaznaczenie pola oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie od Biomass Media Group Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu drogą e-mailową newslettera oraz innych informacji handlowych w celu marketingu bezpośredniego, która jest świadczeniem wzajemnym w zamian za otrzymanie możliwości pobrania określonych treści. Zgoda ta może zostać wycofana w dowolnym momencie poprzez wykorzystanie linku dezaktywacyjnego dostępnego w każdej wiadomości. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce prywatności [https://magazynbiomasa.pl/polityka-prywatnosci/].


Sprawdź poprzednie edycje Raportu:

Raport „Biogaz w Polsce” 2020

Raport „Biogaz w Polsce” 2022


This post is also available in: polski

ael