Producenci pelletu dotknięci przez COVID-19

Producenci pelletu

Producenci pelletu w Europie dotknięci przez COVID-19. Najnowsza analiza europejskiego rynku pelletowego przeprowadzona przez Bioenergy Europe wskazuje, że prawie 75 proc. producentów granulatu drzewnego zostało negatywnie dotkniętych przez pandemię koronawirusa.W badaniu stowarzyszenia udział wzięły 93 firmy z 21 krajów, przede wszystkim europejskich. 59 proc. badanych to producenci pelletu, 39 proc. to traderzy, a 2 proc. firm jest w trakcie procedury uzyskania certyfikatu ENplus.

3/4 przedsiębiorstw deklaruje, że ich biznes odnotował straty z powodu epidemii COVID-19. Przede wszystkim wskazywali na mniejszy popyt na biopaliwo wśród odbiorców końcowych. 19 proc. badanych nie zauważyło negatywnego wpływu koronawirusa, a 6 proc. twierdzi, że ich obroty w ostatnich miesiącach wzrosły.

Producenci pelletu w Europie

Firmy dotknięte skutkami pandemii podkreślały także trudności logistyczne związane z wprowadzeniem lockdownu w wielu krajach UE. Ponad połowa badanych spodziewa się spadku produkcji i sprzedaży pelletu w tym roku. Ok. 45 proc. z nich przewiduje, że straty sięgną od 21 do 50 proc.

Co to oznacza dla klientów? Ceny spadną? A może wręcz przeciwnie?

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

This post is also available in: polski