Poznański magistrat poinformował, że do 30 września można składać wnioski o dotacje na projekty, które wpłyną zwiększenie bioróżnorodności i zazielenienie przestrzeni miejskiej. Dofinansowanie dotyczy ogrodów wertykalnych i zielonych dachów. Na co jeszcze można otrzymać wsparcie od miasta?
Ogrody wertykalne i zielone dachy
Poznanianki i poznaniacy zainteresowani zrealizowaniem projektu, który zazieleni miasto od 28 czerwca do 30 września 2023 r. mogą wystąpić do Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Poznania o dofinansowanie. Z dotacji na ogrody wertykalne i zielone dachy skorzystać mogą osoby fizyczne, prawne, wspólnoty mieszkaniowe oraz przedsiębiorcy (posiadający prawo do nieruchomości zlokalizowanej na terenie Poznania). Projekty muszą spełniać określone warunki.
Zewnętrzne ogrody wertykalne:
– muszą powstać na powierzchni nie mniejszej niż 15 m2
– rośliny powinny być umieszczone na zewnętrznej, pionowej ścianie budynku lub piąć się po niej
– nasadzenia muszą być podlewane
Zielone dachy powinny:
– być dostosowane do możliwości obciążeniowych obiektu
– mieć maksymalny kąt nachylenia: 30° a minimalną powierzchnię 10 m2
– muszą też mieć określoną warstwę podłoża
Czytaj też: Być jak Szczecin – miastem niezależnym energetycznie
Dotacje na wymianę drzwi i okien
Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Poznania przyjmować będzie również wnioski o dotację do wymiany drzwi i okien.
Mieszkańcy, którzy brali udział w programie „Trzymaj ciepło” mogą uzyskać dofinansowanie do wymiany okien i drzwi zewnętrznych. Z dotacji mogą skorzystać osoby fizyczne, prawne, wspólnoty mieszkaniowe, a także przedsiębiorcy (muszą posiadać prawo własności do lokalu). Uzyskać dotacje mogą wyłącznie nieruchomości zlokalizowane na terenie Poznania, które wcześniej brały udział w programie „Trzymaj ciepło (badania termowizyjne).
Jak złożyć wniosek?
Wnioski na dofinansowanie składać można od 28 czerwca do 30 września 2023 r. w Wydziale Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Poznania przy ul. Gronowej 22a, 61-655 Poznań.
Szczegółowych informacji w tym zakresie udziela Biuro Poznań Kontakt pod numerem telefonu 61 646 33 44.
Biomasa w ciepłownictwie i energetyce
Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!
źródło: UM Poznań, zdjęcie: pixabay