Perpetual Next to firma, która koncentruje się na zagospodarowywaniu odpadów i technologiach związanych z ochroną klimatu. Nic dziwnego, że od października jako inwestor wchodzi na polski rynek biogazu.

Reklama

Wielomilionowy wzrost wartości a rynek biogazu

Założeniem, stojącym za wejściem spółki do sektora biogazu, jest podniesienie wartości EBITDA aż o 25 mln euro w ciągu dwóch lat. Polska to nadal rynek rozwijający się, co zwiększa jej atrakcyjność z punktu widzenia inwestorów. Perpetual Next dokona rozbudowy swojego kapitału dzięki przejęciom, jakie planuje w obszarze biogazu. Przedsiębiorstwo w pierwszej połowie października podpisało umowę z nowymi partnerami z Momentum Capital, Janem Harthoornem i Janem van Middendorpem, którzy udostępnią swoją sieć biznesową, aby dać spółce dostęp do polskiego rynku.

– Pracujemy w zwartym zespole o zróżnicowanych kompetencjach oraz doświadczeniu menedżerskim i organizacyjnym w wielu dziedzinach: od rozwoju biznesu po pełną jego integrację. Posiadamy również duże doświadczenie w zakupie i sprzedaży dużych wolumenów surowców rolnych. Spodziewamy się, że będziemy mogli wiele zrobić w zakresie budowania kontraktów surowcowych dla Perpetual Next, koncentrując się na odpadach organicznych i pozostałościach rolniczych – mówili przedstawiciele Momentum Capital.


Czytaj też: ENGIE będzie produkować biometan


Perpetual Next wkracza do Polski

Zdaniem spółki Momentum Capital, polski rynek jest obiecujący dla sektora biogazu, w szczególności ze względu na poprawiający się stan gospodarki i dążenie ostateczne zamknięcie składowisk.

Perpetual Next posiada w Polsce własny zespół zajmujący się rozwojem nowych projektów i przejęć. Dzięki współpracy z grupą Jana Harthoorna i Jana van Middendorpa nastąpi przyspieszenie wejścia na polski rynek

Rynek biogazu i biometanu. Czytaj za darmo w internecie!

Zdjęcie i źródło: Bioenergy Insight

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE