Polska Grupa Górnicza znacznie zwiększa produkcję ekogroszków dla klientów indywidualnych. Spółka inwestuje w rozbudowę nowoczesnych paczkowalni oraz doskonali swoje kanały dystrybucji. Produkcja workowanych ekogroszków wzrośnie o 400 proc.

Jak czytamy na stronie PGG: realizowane inwestycje w tym zakresie są największe w branży węgla kamiennego. A ich wartość wyniesie ok. 28 mln zł w 2020 r., i kolejne 15 mln zł w 2021 r.

Reklama

Spółka rozpoczęła rozbudowę automatycznej linii do konfekcjonowania węgla w Zakładzie Paliw Ekologicznych Wola. W miejsce dotychczas użytkowanej, niskowydajnej linii do workowania (do 150 t na dobę) w  zakładzie zostanie zabudowana nowoczesna instalacja o wydajności do 600 t na dobę. Inwestycje przyczynią się więc do zwiększenia produkcji ekogroszków o 100 proc. (w ujęciu rok do roku), a w zakresie ilości węgla workowanego o 400 proc. tylko w samym ZPE Wola. Jest to największa tego typu inwestycja w górnictwie w ostatnich latach.

– Prace przy rozbudowie nowoczesnej linii rozpoczęły się w styczniu, a termin jej uruchomienia  planowany jest już na czerwiec tego roku. To oznacza, że już jesienią, w nowym sezonie grzewczym, będziemy mogli dostarczyć klientom dodatkowe ilości ekogroszku. I odpowiedzieć tym samym na duże zapotrzebowanie rynku – mówi Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej.

Podobne przygotowania trwają w  Ruchu Chwałowice kopalni ROW, który jest drugim wiodącym zakładem produkcji ekogroszków w PGG.  Jednocześnie spółka unowocześnia i rozbudowuje swój sklep internetowy. Rozwijana jest również sprzedaż detaliczna i hurtowa w oparciu o sieć Autoryzowanych Sprzedawców PGG w całej Polsce.

W połowie stycznia tego roku wystartuje także duża kampania medialna PGG  związana nie tylko ze sprzedażą ekogroszków, ale także promująca nowoczesne i ekologiczne metody spalania  węgla. Podejmowane działania mają na celu nie tylko zwiększanie oferty i sprzedaży ekologicznych paliw węglowych PGG, ale również wpisują się w realizację regionalnych i rządowych programów poprawy powietrza w kraju.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Źródło i zdjęcie: Polska Grupa Górnicza
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE