Już w dniach 18-21 stycznia 2018 w Poznaniu odbywać się będzie siódma edycja Międzynarodowych Targów Rolniczych POLAGRA-PREMIERY 2018 – wydarzenie, które stawia na nowości, na innowacje oraz pozwala zasięgnąć informacji z każdego sektora rolniczego, rozwijać wiedzę z zakresu prac polowych, poszerzać horyzonty, jest też miejscem spotkań ze znakomitymi osobistościami z branży rolniczej.

Reklama

Podczas siódmej edycji  Targów ekspozycja będzie zbudowana wokół traktorów, kombajnów,  maszyn i urządzeń rolniczych wykorzystywanych do transportu, uprawy gleby, nawożenia, zraszania, ochrony i pielęgnacji roślin, siewu, sadzenia, zbioru płodów rolnych, maszyn zielonkowych, narzędzi ręcznych, części zamiennych czy urządzeń wykorzystywanych do naprawy oraz konserwacji sprzętu rolniczego. Część wystawy poświęcona będzie nasionom rolniczym i ogrodniczym, środkom ochrony roślin oraz nawozom. Interesująco zapowiada się też asortyment z zakresu budownictwa wiejskiego, wyposażenia stanowisk dla zwierząt, sprzętu zootechnicznego, weterynaryjnego, aparatury kontrolno-pomiarowej. Właścicielom gospodarstw oraz hodowcom zostaną zaprezentowane również artykuły z kategorii bezpieczeństwa i higieny pracy.

 Złote Medale na Targach POLAGRA-PREMIERY – NOWOŚCI

Podczas targów będzie można zobaczyć innowacyjne maszyny i najnowsze rozwiązania rolnicze na nowy sezon wykonane w oparciu o najwyższej klasy technologie. Na szczególną uwagę zasługuje aż 27 produktów produkty nagrodzonych ZŁOTYMI MEDALAMI MTP. 15 wyróżnień padło w kategorii maszyn i urządzeń rolniczych, a wśród nich np. automat z systemem wizyjnym do skaryfikacji oraz oceny zdrowotności nasion dębu.

Strefa Precyzyjnego Rolnictwa – INNOWACJE

Śledzenie pól za pomocą dronów, aplikacje do zarządzania gospodarstwem rolnym, systemy GPS ustawiające pracę maszyn rolniczych – to tylko kilka z wybranych opcji, które pozwalają monitorować uprawy z nieco innej perspektywy. Jak nowe technologie wpływają na polskie rolnictwo? Pomagają maksymalnie uprosić proces produkcji, zoptymalizować jej koszt i poświęcony czas.  Wielką zaletą korzystania z nowych technologii jest również skrócenie czasu reakcji w razie sytuacji kryzysowej i możliwość szybkiego podjęcia działań związanych np. z zagrożonym terenem czy uprawą. Nowe technologie poprawiają też bezpieczeństwo pracy. Które z nich najlepiej sprawdzają się w polskim rolnictwie? Odpowiedź na to pytania będzie można znaleźć w Strefie Precyzyjnego Rolnictwa, która towarzyszyć będzie siódmej edycji Międzynarodowym Targów Rolniczych POLAGRA-PREMIERY.

Wydarzenia towarzyszące Targom to TRENDY i Strefa Nowoczesnej Gospodyni

Źródło: Polagra-Premiery

Zdjęcie: Fotobueno

Więcej informacji na temat programu znajduje się na www.polagra-premiery.pl

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE