Pojazdy elektryczne i urządzenia do ich ładowania to przyszłość! Polska będzie kroczyć drogą elektromobilności – twierdzą organizatorzy V edycji Warszawskich Dni Energii 2018. Jednym z punktów imprezy był II Kongres producentów pojazdów elektrycznych i infrastruktury energetyczne do ich ładowania.

Reklama
Tekst i zdjęcie: wde.warszawa.pl

– Motoryzacja jest jedną z najbardziej innowacyjnych, produktywnych i kreatywnych branż na świecie. Polska z tysiącem firm w branży motoryzacyjnej ma wiele pokazania i dużo do wygrania – powiedział podczas otwarcia kongresu Michał Kurtyka, podsekretarz stanu w ministerstwie energii.

Jego zdaniem każdy, kto stawia na nowe technologie, już jest zwycięzcą. I opowiedział o przygotowaniach do prototypu polskiego pojazdu energetycznego.

– Obecnie jesteśmy w kluczowym miejscu. Zespoły i konsorcja, ponad setka przedsiębiorców, które zgłosiły się do kolejnego konkursu ElektroMobility Poland (EMP) będą w tym roku przygotowywać prototyp polskiego pojazdu elektrycznego. Dzisiaj śmiało można powiedzieć, że to wielki sukces – dodał Michał Kurtyka.

Pojazdy elektryczne to przyszłość

Wśród gości otwierających Kongres znalazła się również Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

– Stawiamy na elektromobilność, ale i transport szynowy. Do końca 2025, może 2027 chcielibyśmy wymienić wszystkie autobusy na niskoemisyjne lub zeroemisyjne. To pozwoli przybliżyć nas do celu jakim jest czyste powietrze dla Warszawy – powiedziała Renata Kaznowska.

Dodała również, że władze stolicy stawiają nie tylko na transport zbiorowy, ale chcą też wspierać elektryczny transport indywidualny, dlatego nie czekając na rozwiązania ustawowe przygotowują program publicznych ładowarek miejskich.

Więcej na temat kongresu i V Warszawski Dni Energii 2018 tutaj.

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE