Biowęgiel pozyskiwany z biomasy i osadów ściekowych staje się w Europie coraz popularniejszym surowcem wykorzystywanym w energetyce, rolnictwie i przemyśle. Polski rynek także zaczyna dostrzegać jego potencjał. W odpowiedzi na duże zainteresowanie tematem otrzymywania i zastosowania biowęgla, „Magazyn Biomasa” wspólnie z Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Opolu organizuje  konferencję „Biowęgiel w Polsce. Nauka, technologia, biznes”.

Reklama

Konferencja jest odpowiedzią na rosnące w Polsce zainteresowanie tematyką związaną z biowęglem zarówno wśród przedstawicieli nauki, przemysłu jak i biznesu. Międzynarodowe agencje i firmy konsultingowe szacują potencjał biowęgla w milionach ton i wskazują na dwa najbardziej perspektywiczne rynki: Europę i Azję.

Ideą konferencji jest stworzenie płaszczyzny dla wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy światem nauki, przemysłem i biznesem w obszarze tematyki związanej z biowęglem w Polsce. W tym roku, z uwagi na zmiany legislacyjne dotyczące zagospodarowania osadów ściekowych, szczególna uwaga zostanie poświęcona zagadnieniom związanym z przetwarzaniem komunalnych osadów ściekowych do biowęgla i jego potencjalnym zastosowaniom.

Biowęgiel może być wykorzystywany w energetyce jako ekologiczne i niedrogie paliwo dla przemysłu i odbiorcy indywidualnego, w rolnictwie jako substrat do produkcji nawozów, polepszaczy gleb i suplementów do pasz dla zwierząt, w przemyśle jako dodatek do materiałów budowlanych, materiałów izolacyjnych i filtrów. Już dziś można przeczytać o 55 udokumentowanych aplikacjach biowęgla, a nad nowymi zastosowaniami w dalszym ciągu pracują zespoły badawcze w wielu ośrodkach naukowych na całym świecie, również w Polsce.

Biowęgiel pozwala na zagospodarowanie problematycznych odpadów, jest szansą dla producentów biomasy w rozszerzeniu działalności biznesowej i daje możliwość rozwoju zupełnie nowego, perspektywicznego rynku.

SONY DSC

Zapraszamy Państwa do udziału w konferencji „Biowęgiel w Polsce. Nauka, technologia, biznes”.

TERMIN:

30-31 maja 2016 r.

MIEJSCE:

Hotelu NARVIL **** Conference & SPA w Serocku koło Warszawy

z12810728Q,Hotel-Narvil-Conference---Spa-lezy-w-Serocku-pod-W

TEMATYKA:

  • Biowęgiel odkrywany na nowo
  • Aspekty prawne i jakościowe dla biowęgla
  • Substraty do produkcji biowęgla
  • Technologie wytwarzania biowęgla
  • Biowęgiel z osadów ściekowych – wytwarzanie, charakterystyka i zastosowanie
  • Aspekty ekonomiczne i środowiskowe wytwarzania biowęgla
  • Przemysł biowęglowy w Europie – stan aktualny i kierunki rozwoju
  • Rynek biowęglowy w Polsce – perspektywy rozwoju
  • Substraty do produkcji biowęgla
  • Technologie wytwarzania biowęgla

Podczas konferencji będą mogli Państwo wziąć udział w wykładach, panelach dyskusyjnych, sesjach posterowych oraz prezentacjach wybranych technologii pirolitycznych.

Szczegółowe informacje o konferencji oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie internetowej www.polskibiowegiel.pl

KONTAKT:

info@polskibiowegiel.pl

Jolanta Kamińska
tel. 61 87 73 387
kom. 609 336 794

Patryk Weisser
tel. 77 456 32 01 wew. 360
kom. 600 322 213

Zdjęcia: www.istockphoto.com, Hotel Narvil

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE