Global Hydrogen, spółka opracowująca technologie w branży zielonej energii podpisała umowę na kompleksowe wykonanie biogazowni. Całkowity koszt inwestycji to 15,5 mln zł. Realizacja projektu ma zostać sfinalizowana do końca 2024 roku. Firma jeszcze w tym roku ma wprowadzić na rynek modułowe mikrobiogazownie.

Reklama

Biogazownia o mocy 1MW

Kompleksowa realizację biogazowni o docelowej mocy 1MW w miejscowości Markowice (gmina Strzelno) przewiduje inwestycję w formule zaprojektuj i wybuduj, która oznacza wykonanie całości prac we wszystkich branżach. Projekt będzie realizowany z wykorzystaniem opatentowanej technologii mieszania reaktora biogazowni Self Mixing Biogas Plant, na którą wyłączną, pełną i nieograniczoną terytorialnie licencję do wykorzystania wynalazku posiada Turbo Green Electric – spółka zależna Global Hydrogen. Wykonanie projektu budowlanego wraz z wymaganą dokumentacją do wniosku o pozwolenie na budowę zostanie dokonane do końca sierpnia br., a całkowita realizacja, według uzgodnionego harmonogramu, ma nastąpić do 31 grudnia 2024 roku.


Biogazownie w Polsce – sprawdź na mapie!


„Cieszymy się z pierwszej dużej inwestycji Global Hydrogen. Sukcesywnie realizujemy nasze wcześniejsze założenia dotyczące rozwoju spółki w zakresie realizacji projektów biogazowni, a następny etap to mikrobiogazownie, które docelowo będą produktem masowym. Podpisana na 15,5 mln zł umowa na kompleksowe wykonanie biogazowni da nam możliwość zaprezentowania potencjalnym kontrahentom naszych innowacyjnych rozwiązań, co powinno przełożyć się na kolejne zamówienia i mieć bezpośrednio wpływ na wyniki finansowe spółki. Wkrótce planujemy opublikować strategię Global Hydrogen na najbliższe lata” – mówi Zbigniew Lizoń, prezes zarządu Global Hydrogen.

Biogazownie rolnicze w Polsce

Z raportu „Biogaz w Polsce – raport 2022”, przygotowanego przez Magazyn Biomasa przy udziale ekspertów NCBiR, PFR i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, wynika, że w Polsce działa obecnie około 130 biogazowni rolniczych z zainstalowaną mocą elektryczną na poziomie 125 MW. Dla porównania – w Niemczech działa około 9 tys. biogazowni z zainstalowaną mocą około 6 GW. Polska ma przy tym o około 1,5 mln hektarów większą od Niemiec powierzchnię wykorzystywaną rolniczo, jak również bardzo rozwinięty sektor przetwórstwa rolno-spożywczego produkującego ogromną ilość bioodpadów.

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

zdjęcie poglądowe

źródło: informacja prasowa

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE