Pięć mitów dotyczących pelletu. Obalamy je wszystkie!

en plus

Coraz większa popularność pelletu jako paliwa do ogrzewania gospodarstw domowych oraz dynamicznie zwiększająca się sprzedaż urządzeń na pellet, powoduje nie tylko wzrost entuzjastów tego biopaliwa, ale również sceptyków i osób powtarzających pewne krytyczne zdania na jego temat, które urosły do statusu mitów. Niniejszy raport to dobre miejsce, aby odnieść do wielu z tych opinii.

Pellet drzewny jest coraz popularniejszym biopaliwem, na co wpływ ma niewątpliwie większa ekologiczna świadomość konsumentów, prowadzona od kilku lat polityka antysmogowa oraz działania zmierzające do eliminacji paliw kopalnych z użytkowania w perspektywie najbliższych lat. Pellet jako czyste, ekologiczne i powszechnie dostępne biopaliwo jest coraz częściej wybierany w ogrzewnictwie indywidualnym.

Wraz z popularnością pelletu rośnie jednak liczba niepopartych dowodami lub wynikających z niedopowiedzeń i półprawd, negatywnych opinii o pellecie drzewnym. Biopaliwie, które w dużej części krajów UE, traktowane jest jako ważny element walki z niską emisją i wpisuje się w ich proekologiczne działania.


GDZIE KUPIĆ DOBRY PELLET? SPRAWDŹ NA NASZEJ MAPIE!


Pięć mitów dotyczących pelletu

  1. Rosnąca popularność pelletu drzewnego jako paliwa, to zagrożenie dla lasów i zwiększenie ich wycinek.
  2. Pellet zawiera plastik i inne odpady, dlatego jest szkodliwy dla otoczenia.
  3. Kotły na pellet dymią.
  4. Pellet jest drogi.
  5. Pellet emituje benzo(a)piren.

Obalamy te mity w raporcie Pellet w Polsce. Pobierz go ZA DARMO poniżej:

Raport Pellet drzewny w Polsce

Pobierz raport

Wyślij link na adres:

Zaznaczenie pola oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie od Biomass Media Group Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu drogą e-mailową newslettera oraz innych informacji handlowych w celu marketingu bezpośredniego, która jest świadczeniem wzajemnym w zamian za otrzymanie możliwości pobrania określonych treści. Zgoda ta może zostać wycofana w dowolnym momencie poprzez wykorzystanie linku dezaktywacyjnego dostępnego w każdej wiadomości. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce prywatności [https://magazynbiomasa.pl/polityka-prywatnosci/].

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Tekst:
  • Adam Sarnaszek, Prezes zarządu Polskiej Rady Pelletu 
  • Robert Rogosz, Dyrektor handlowy w rynekpelletu.pl
  • Tomasz Nowak, Prezes zarządu BIOPAL
  • dr inż. Krystyna Kubica, Ekspert PIE Polska Izba Ekologii w Katowicach
Zdjęcie: Shutterstock

This post is also available in: polski