Coraz większa popularność pelletu jako paliwa do ogrzewania gospodarstw domowych oraz dynamicznie zwiększająca się sprzedaż urządzeń na pellet, powoduje nie tylko wzrost entuzjastów tego biopaliwa, ale również sceptyków i osób powtarzających pewne krytyczne zdania na jego temat, które urosły do statusu mitów. Niniejszy raport to dobre miejsce, aby odnieść do wielu z tych opinii.

Pellet drzewny jest coraz popularniejszym biopaliwem, na co wpływ ma niewątpliwie większa ekologiczna świadomość konsumentów, prowadzona od kilku lat polityka antysmogowa oraz działania zmierzające do eliminacji paliw kopalnych z użytkowania w perspektywie najbliższych lat. Pellet jako czyste, ekologiczne i powszechnie dostępne biopaliwo jest coraz częściej wybierany w ogrzewnictwie indywidualnym.

Reklama

Wraz z popularnością pelletu rośnie jednak liczba niepopartych dowodami lub wynikających z niedopowiedzeń i półprawd, negatywnych opinii o pellecie drzewnym. Biopaliwie, które w dużej części krajów UE, traktowane jest jako ważny element walki z niską emisją i wpisuje się w ich proekologiczne działania.


GDZIE KUPIĆ DOBRY PELLET? SPRAWDŹ NA NASZEJ MAPIE!


Pięć mitów dotyczących pelletu

  1. Rosnąca popularność pelletu drzewnego jako paliwa, to zagrożenie dla lasów i zwiększenie ich wycinek.
  2. Pellet zawiera plastik i inne odpady, dlatego jest szkodliwy dla otoczenia.
  3. Kotły na pellet dymią.
  4. Pellet jest drogi.
  5. Pellet emituje benzo(a)piren.

Obalamy te mity w raporcie Pellet w Polsce. Pobierz go ZA DARMO poniżej:

Raport Pellet drzewny w Polsce

Pobierz raport

Wyślij link na adres:

Zaznaczenie pola oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie od Biomass Media Group Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu drogą e-mailową newslettera oraz innych informacji handlowych w celu marketingu bezpośredniego, która jest świadczeniem wzajemnym w zamian za otrzymanie możliwości pobrania określonych treści. Zgoda ta może zostać wycofana w dowolnym momencie poprzez wykorzystanie linku dezaktywacyjnego dostępnego w każdej wiadomości. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce prywatności [https://magazynbiomasa.pl/polityka-prywatnosci/].

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Tekst:
  • Adam Sarnaszek, Prezes zarządu Polskiej Rady Pelletu 
  • Robert Rogosz, Dyrektor handlowy w rynekpelletu.pl
  • Tomasz Nowak, Prezes zarządu BIOPAL
  • dr inż. Krystyna Kubica, Ekspert PIE Polska Izba Ekologii w Katowicach
Zdjęcie: Shutterstock
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE