Phillips 66 będzie produkować paliwa odnawialne

Phillips 66, firma zajmująca się produkcją i logistyką energii, planuje rekonfigurację swojej rafinerii w San Francisco w Rodeo w Kalifornii w celu produkcji paliw odnawialnych. Zakład nie produkowałby już paliw z ropy naftowej, ale ze zużytego oleju jadalnego, tłuszczów, smarów i olejów sojowych.

Nowy projekt Phillips 66 Rodeo Renewed produkowałby rocznie 680 milionów galonów odnawialnego oleju napędowego, odnawialnej benzyny i zrównoważonego paliwa do silników odrzutowych. W połączeniu z produkcją paliw odnawialnych z już istniejącego projektu zakład produkowałby ponad 800 milionów galonów paliw odnawialnych rocznie. To uczyniłoby go największym tego typu obiektem na świecie.

Oczekuje się, że produkcja paliw odnawialnych rozpocznie się na początku 2024 r., Jeśli zostanie zatwierdzona przez urzędników hrabstwa Contra Costa i Dystryktu Zarządzania Jakością Powietrza w Bay Area. Po rekonfiguracji zakład nie będzie już transportował ani przetwarzał ropy naftowej.

Zakład ma zatrudniać ponad 400 miejsc pracy i do 500 miejsc pracy w budownictwie, korzystając z lokalnych pracowników związkowych, w tym z branży budowlanej i budowlanej Hrabstwa Contra Costa.

Phillips 66 ogłosił również plany zamknięcia Rodeo Carbon Plant i rafinerii Santa Maria w Arroyo Grande w Kalifornii w 2023 r. Powiązane rurociągi ropy naftowej zostaną wycofane z eksploatacji w fazach rozpoczynających się w 2023 r.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: biomassmagazine.com

This post is also available in: polski

bem