Pellet: Najlepszy kocioł powinien być właśnie taki. Dzisiaj podpowiadamy, na co koniecznie zwrócić uwagę wybierając swój kocioł?

Aby wybrać najlepszy kocioł na pellet należy wcześniej zdecydować, które parametry są dla nas optymalne. To znaczy najlepiej dostosowane do naszego gospodarstwa (należy dokładnie zmierzyć parametry z szczególnym uwzględnieniem miejsca na piec).

Reklama

Sam zakup naszego „najlepszego kotła” na pellet najlepiej rozpocząć się od określenia interesującego nas rodzaju pieca. A jest ich kilka. Najpopularniejsze są piece na pellet jednofunkcyjne, których działanie ogranicza się wyłącznie do zasilania instalacji grzewczej. Pozwoli więc ogrzać (nie będzie w stanie ogrzać wody).

Jeśli to dla nas problem, wtedy najlepszym piecem dla nas powinien być piec na pellet wraz z zasobnikiem c.u.w. Zazwyczaj paliwo, a w tym przypadku pellet sami dostarczamy do naszego pieca. Jeśli to jednak dla nas problem, najlepszym dla nas piecem będzie piec na pellet z podajnikiem – jego rolą jest dostarczanie pelletu do kotła, dzięki czemu nasza rola zostaje ograniczona do absolutnego minimum.

Co więcej, zastosowanie podajnika okaże się dobrym rozwiązaniem dla osób, które dysponują kotłownią o ograniczonym metrażu. Warto się też zastanowić, czy najlepszym piecem na pellet w naszym przypadku nie będzie ten, który ma mechanizm automatycznego czyszczenia wymiennika i palnika sprawiając, że kotły spalają mniej pelletu niż te wymagające czyszczenia ręcznego.

Tekst: Marcin Otoczak
Zdjęcie: pixabay.com

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj Rynek Pelletu. W internecie za darmo!

 

 

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE