Paryż będzie miał biometan z… wysypiska śmieci!

Veolia oraz Waga Energy wspólnie wybudują instalację zwaną „Wagabox”, która będzie odzyskiwała biometan z odpadów wysypiskowych w miasteczku Claye-Souilly, w regionie Ile-de-France. „Wagabox” to sposób odzyskiwania biogazu łączący dwie technologie – filtrację membranową i destylację kriogeniczną.

Oddziela metan od innych składników i zapewnia uzysk 98 proc. czystego biometanu. Gaz zostanie wtłoczony do sieci gazowej Paryża.

Jak podają partnerzy inwestycyjni przedsięwzięcie pozwoli na uniknięcie emisji 25 000 ton dwutlenku węgla rocznie przy produkcji 120 GWh/rok energii z gazu. Instalacja będzie drugim co do wielkości projektem we Francji z największą zdolnością produkcyjną zielonego gazu.

Raport Biogaz w Polsce 2020

Pobierz raport

Wyślij link na adres:

Wyrażam zgodę na wykorzystanie powyższych danych osobowych przez Biomass Media Group Sp. z o.o. w celu zrealizowania zamówienia oraz dla celów marketingowo-reklamowych związanych z ofertami wydawnictwa. Dane będą chronione zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883 z 1997). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Państwu prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Zdjęcie: pixabay.com

This post is also available in: polski