Oznakowania paliw alternatywnych w końcu zostało unormowane. Weszło w życie rozporządzenie Ministra Klimatu w sprawie sposobu informowania o rodzaju paliwa alternatywnego wykorzystywanego do napędu pojazdu samochodowego oraz oznakowania miejsc tankowania lub ładowania pojazdu samochodowego takim paliwem.


REKLAMA

Reklama

Oznakowania paliw alternatywnych

Rozporządzenie, które weszło w życie 11.12 br. precyzuje sposób formułowania i udostępniania informacji o rodzaju paliwa alternatywnego wykorzystywanego do napędu pojazdu samochodowego umieszczanej w instrukcji obsługi tego pojazdu, na korkach wlewu paliwa lub gniazdach pojazdowych lub w pobliżu tych korków lub tych gniazd, a także na terenie placówki handlowej prowadzącej sprzedaż pojazdów silnikowych. Rozporządzenie objaśnia także sposób oznakowania miejsc tankowania lub ładowania pojazdu samochodowego paliwem alternatywnym.

Według dokumentu do oznaczania stosuje się identyfikator w kształcie rombu o kącie 90°. W jego środku zamieszcza się symbol w kolorze czarnym na białym albo srebrnym tle.

Oznaczenia dotyczą:
  • gazu płynnego LPG,
  • sprężonego gazu ziemnego,
  • skroplonego gazu ziemnego
  • wodoru.
Ustalenia dot. oznaczeń energii elektrycznej będą wchodziły w życie z dniem 20 marca 2021 r.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: e-petrol.pl
Zdjęcie: pixabay.com
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE