Już za niespełna trzy tygodnie (18-19.12.2017 r.) największe w Europie Środkowo – Wschodniej spotkanie branży biogazowej. Grono partnerów II Kongresu Biogazu powiększyło się o kolejnych wiodących przedstawicieli tej branży. Firmy zainteresowane współpracą zapraszamy do kontaktu, ponieważ liczba pakietów sponsorskich jest ograniczona. A partnerstwo w imprezie to możliwość zaprezentowania oferty swojej firmy przed ponad 200 uczestnikami konferencji!

Reklama

 

Na współpracę do tej pory zdecydowały się firmy:

 

Sponsorzy strategiczni:

 

Bauer Group Polska – dostawca wyposażenia biogazowni w tym m.in. systemów zasypowych BIODOS, mieszadeł zanurzeniowych i wałowych, pomp, separatorów, suszarni, wozów asenizacyjnych oraz węży elastycznych. W swojej ofercie firma posiada również technologie do zagospodarowania gnojowicy oraz systemy nawadniania.

DAK GPS Sp. z o.o. – producent toryfikatu i agrobiowęgla oraz urządzeń do jego produkcji. Firma prowadzi zaawansowane działania badawczo- rozwojowe w technologiach przetwarzania biomasy, a także współpracuje z czołowymi jednostkami badawczymi, jak Uniwersytet Rolniczy w Krakowie oraz Instytut Nafty i Gazu. Firma członkowska International Biomass Torrefaction Council member of AEBIOM.

Eggersmann – firma oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie odzysku surowców wtórnych oraz biologicznego przetwarzania odpadów biodegradowalnych. Specjalizuje się w produkcji stacjonarnych i mobilnych urządzeń do recyklingu. Posiada również doświadczenie w roli Generalnego Wykonawcy inwestycji, a także eksploatatora zakładów zagospodarowania odpadów.

 

 

KWE AB – firma od ponad 15 lat zajmuje się dostawą gazowych układów kogeneracyjnych. Obecnie w ramach międzynarodowej grupy AB dostarcza układy kogeneracyjne zasilane różnymi typami gazów: gazu ziemnego, wysypiskowego, biogazu z oczyszczalni ścieków, biogazu rolniczego, gazu kopalnianego.

Shell Polska – producent wysokiej klasy olejów do silników zasilanych przez różne rodzaje gazów – biogaz, gaz gnilny czy gaz ziemny. Shell oferuje oleje z rodziny Mysella wyprodukowane z nowoczesnych olejów bazowych oraz pakietów dodatków precyzyjnie dobranych z uwagi na typ gazu, konstrukcję i technologię spalania silników, które minimalizują negatywne skutki działania paliwa gazowego na silnik.

 

Polbiotech – Od 2006r. świadczą usługi badawcze i analityczne dla projektowanych, uruchamianych i działających biogazowni. Firma bada  substraty (biogazodochodowość), próbki z fermentorów, skład biogazu, wartość nawozową i mikrobiologię pofermentu. Interpretują wyniki badań i doradzają – jak utrzymać stabilna, wydajną i opłacalną produkcję. Polbiotech dostarcza mikroelementy – Acinor 1000 i preparaty do odsiarczania, a także bada oleje silnikowe. Najważniejsza usługa firmy to monitoring biotechnologiczny biogazowni.

A-Consult Sp. z o.o. – od 30 lat projektuje, produkuje i instaluje żelbetowe zbiorniki prefabrykowane o szerokim spektrum zastosowań. Zakres oferty obejmuje zbiorniki o wysokości do 12 m i średnicach do 50 m.

ExxonMobil  – to największa na świecie międzynarodowa firma z branży naftowej i gazowniczej. Stosowane przez nią technologie i innowacje pomagają w zaspokajaniu rosnącego zapotrzebowania energetycznego na świecie. ExxonMobil posiada największą bazę zasobów w branży i jest jednym z największych rafinerów, sprzedawców produktów naftowych i producentów chemicznych.

BioG GmbH – firma opracowała technologię, która umożliwia wytwarzanie energii z substratów uważanych za odpady takich jak: słoma (rzepakowa,kukurydziana itp.), obornik, resztki spożywcze oraz różnego rodzaju poplony. Wiedza i doświadczenie pomogą efektywnie wykorzystać potencjał drzemiący w alternatywnych źródłach wytwarzania energii.

Botres Global  –  jest niezależną, międzynarodową firmą zajmującą się rozwiązaniami związanymi z biotechnologią i ochroną środowiska. Firma specjalizuje się w projektowaniu i budowie unikatowych instalacji biogazowych.  Instalacje biogazowe firmy Botres wykorzystują unikatową technologię gwarantującą o 50% wyższą tolerancję na zawartość azotu i siarki niż w przypadku biogazowni rolniczych, pozwala to na używanie nawet do 100% obornika drobiowego jako wsadu. Dodatkowo instalacje Botres Global pozwalają na najwydajniejszą fermentację frakcji organicznej odpadów komunalnych jak równiez odpady marketowe czy odpady z rzeźni. Wszystko przy zachowaniu najniższych możliwych kosztów operacyjnych.

Gascontrol Polska Sp. z o.o.  oferuje wykonanie pod klucz biogazowni we wszystkich zakresach mocy, od wykonania koncepcji wstępnej aż po dostawę i montaż urządzeń. Zachęcam do współpracy, specjaliści z firmy udzielą  szczegółowych informacji w zakresie budowy biogazowni oraz możliwości użytecznego wykorzystania wytworzonego biogazu (produkcja energii elektrycznej, wtłaczanie biometanu do sieci gazowych).

Bright Biomethane to holenderski, doświadczony dostawca sprawdzonych systemów wzbogacania biogazu. Dostępne są typoszeregi od 40 m3n/h do 5000 m3n/h (i więcej) biometanu. Poprzez zastosowanie wysokowydajnych membran separacja metanu jest na poziomie ponad 99,5%.  Uzyskany biometan może być wtłoczony do krajowej sieci gazowej lub sprężony (CNG).

 

Sponsorzy Kongresu:

Vitkovice Envi a.s. – firma oferuje i dostarcza kompleksowe rozwiązania dla biogazowni w branży rolniczej oraz w przemyśle na całym świecie. Biogazownie z mokrym procesem produkcji firmy Vítkovice  Envi a.s. biorą swój początek w tradycji produkcji emaliowanych zbiorników dla branży rolniczej.

Lundsby Biogas – duńska firma zajmująca się projektowaniem oraz budową biogazowni w systemie „pod klucz”.  Jak zapewniają władze firmy, Lundsby Biogas wspiera inwestora także po oddaniu instalacji szkoląc przyszłych pracowników operacyjnych. Firma zapewnia wsparcie aż do momentu, gdy operator nie poczuje się komfortowo zarówno pod względem obsługi technicznej jak i biologicznej instalacji.

Stallkamp – Firma produkuje, dostarcza i montuje zbiorniki ze stali szlachetnej, mieszadła, pompy i separatory do składowania i zagospodarowania gnojowicy, substratów i masy pofermentacyjnej w biogazowniach oraz oczyszczalniach ścieków. Wieloletnie doświadczenie i szeroka gama wysokiej jakości mieszadeł powoduje, że Stallkamp jest wiodącym dostawcą, skrojonych na miarę, skutecznych i ekonomicznych systemów mieszania w komorach fermentacyjnych, pofermentacyjnych i magazynowych. Firma prowadzi serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Nawrocki Technologie Granulowania – firma z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w technologii granulowania na matrycach pierścieniowych i płaskich. NTG produkuje kompletne linie granulacji pofermentu z biogazowni, osadu pościekowego, RDF/SRF, tworzyw sztucznych, biomasy leśnej i rolniczej. Pracownicy zapewniają wsparcie technologiczne, bieżący monitoring procesów, serwis oraz materiały eksploatacyjne i części

zamienne.

Cedrus – firma zapewnia efektywne wykorzystanie ciepła odpadowego w elektrowniach biogazowych. W ofercie znajdują się urządzenia do suszenia i granulacji pofermentu, zbóż, biomasy i innych materiałów sypkich, a także linie do produkcji nawozów granulowanych na bazie pofermentu.

Weidemann – polski przedstawiciel niemieckiego producenta ładowarek podwórzowych, ładowarek kompaktowych, teleskopowych nośników narzędzi oraz narzędzi roboczych do w/w maszyn. Firma, poprzez profesjonalną sieć dilerską zapewnia serwis i dostęp do części zamiennych w czasie okresu gwarancyjnego oraz po nim na terenie całej Polski.

 

Partnerzy Kongresu:

 

Metropolis Doradztwo Gospodarcze – jedna z wiodących na polskim rynku firm zajmujących się pozyskiwaniem zewnętrznego finansowania. Metropolis Doradztwo Gospodarcze prowadzi procesy inwestycyjne od pomysłu aż po rozliczenie. Celem jest maksymalizacja uzyskanego dofinansowania przy najmniejszym możliwym ryzyku. Wysoka skuteczność działań oraz wartość pozyskanych dotacji, a także zaufanie klientów stawia firmę w czołówce rankingów wg Forbes, Funduszy Europejskich czy Warsaw Business Jurnal.

 

Caussade Nasiona reprezentuje na polskim rynku multigatunkową, francuską hodowlę roślin Caussade Semences. Hodowla należy do czołówki światowych producentów nasion kukurydzy. Dzięki osiągnięciom hodowlanym, oferujemy odmiany kukurydzy o najwyższej wydajności na biogaz, kiszonkę oraz ziarno. Dysponujemy również wysokiej klasy nasionami rzepaku, sorgo, słonecznika, mieszanek międzyplonowych i zbóż.

 

 

 

Jeśli są Państwo zainteresowani rozwijaniem sektora biogazowego w Polsce, zaprezentowaniem swojej oferty podczas wydarzenia oraz aktywną reklamą na łamach „Magazynu Biomasa” lub „Rynku Biogazu” zapraszamy do kontaktu:

mail: biogaz@biomassmediagroup.pl,

tel.: +48 731 522 600, +48 730 291 100

 

 

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE