Do 16 czerwca można składać oferty na zaprojektowanie i wykonanie instalacji biogazowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Jedlicze. Inwestorem jest Orlen. Spółka buduje w tym miejscu fabrykę biokomponentów dla paliw samochodowych. Surowcem dla biogazowni będzie wywar podestylacyjny.

Reklama

Już w zeszłym roku Orlen Południe rozpoczął prace nad instalacją wytwarzającą bioetanol II generacji. Obiekt ma powstać w Jedliczu, a pierwsze dostawy produkowanego w nim dodatku do benzyny rozpoczną się w 2025 r.


Czytaj też: Izba Gospodarcza Biogazu i Biometanu – dołącz do zrzeszenia przedsiębiorców!


Biogaz i bioetanol

Ogłoszenie postępowania zawiera informację o tym, że „instalacja powiązana będzie technologicznie z nowymi instalacjami wybudowanymi dla instalacji Bioetanolu II Generacji”. Do biogazowni trafią pozostałości po procesie produkcji bioetanolu, a wytworzony odnawialny gaz będzie przekierowywany do instalacji elektrociepłowni. Wydajność produkcji biogazu ma wynieść minimum 1250 m3 na godzinę.

Składanie ofert na projekt i wykonawstwo obiektu „pod klucz” kończy się 16 czerwca br. Spółka zastrzega sobie czas rozpatrywania zgłoszeń i wybór oferenta do końca stycznia 2025 r. Podpisanie umowy ma nastąpić w kwietniu 2025 r.

Zdjęcie: Orlen Południe

Źródło: PAP

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE