Nowe stacje ładowania pojazdów już niedługo! PGE Nowa Energia wchodzi na rynek ładowania samochodów elektrycznych w miastach średniej wielkości oraz regionach uzdrowiskowych. Po Łodzi i Krynicy-Zdroju przyszedł czas na stacje w Siedlcach, Rzeszowie i w Lądku-Zdroju.

Reklama

PGE Nowa Energia, spółka z Grupy PGE, stawia kolejne stacje ładowania i zachęca jednostki samorządu terytorialnego do współpracy przy projekcie „e-Mobility”. Szczególne miejsce na mapie stacji ładowania PGE będą zajmować regiony uzdrowiskowe.

Do końca września spółka będzie dysponować łącznie 25 punktami ładowania o całkowitej mocy 344 kW.

PGE chce wspólnie z samorządami rozwijać infrastrukturę ładowania oraz tworzyć system zachęcający podmioty publiczne i prywatne do korzystania z pojazdów elektrycznych. Grupa PGE prowadzi już aktywne działania w tym obszarze – uruchomiła stację ładowania w galerii handlowej w Łodzi, a także zainstalowała 5 stacji ładowania w Siedlcach, gdzie poprowadzi pilotażowy program elektromobilności testowany na infrastrukturze miasta średniej wielkości.

Lokalne rynki uzdrowiskowe

Zgodnie z przyjętym modelem biznesowym PGE wchodzi także na lokalne rynki regionów uzdrowiskowych, które zgodnie z obowiązującymi przepisami spełniać muszą określone normy środowiskowe, w tym normy dotyczące poziomu zanieczyszczenia powietrza i natężenia hałasu.

Rozbudowywanie infrastruktury związanej z elektromobilnością podnosi atrakcyjność takich regionów i stymuluje ich rozwój. Pierwsza taka stacja ładowania uruchomiona została kilka dni temu w Krynicy-Zdroju obok Hotelu Krynica. Kolejna stanie w Lądku-Zdroju.

To dopiero początek

Projekty w Łodzi, Siedlcach i Krynicy-Zdroju to dopiero początek. Testowanie projektu w miastach różnej wielkości i o różnorodnej specyfice umożliwia wypracowanie optymalnego kształtu współpracy i przyczynia się do udoskonalania oferty skierowanej do klientów.

Coraz więcej jednostek samorządu terytorialnego jest zainteresowanych rozwijaniem u siebie infrastruktury elektromobilności, a PGE Nowa Energia jest dla nich idealnym partnerem – mówi Paweł Śliwa, wiceprezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej ds. innowacji.

Do końca września 2018 roku PGE Nowa Energia będzie dysponować 25 punktami ładowania (w tym 14 o mocy 22 kW), co da jej 10 proc. udział w rynku. Całkowita moc ładowania wszystkich stacji wyniesie 344 kW. Spółka planuje podwojenie liczby punktów ładowania do końca tego roku.

Elektromobilność szansą na rozwój

– Elektromobilność jest dla nas szansą na wejście w nowe obszary biznesu i pozyskanie perspektywicznych źródeł przychodu, co spełnia cele naszej zaktualizowanej strategii. Dodatkowo zwiększenie dostępności aut elektrycznych wpłynie w sposób istotny na poprawę jakości powietrza w polskich miastach, w czym chcemy mieć swój udział – mówi Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Grupa PGE na terenie całej Polski inicjuje rozmowy z władzami samorządowymi w zakresie ustalenia możliwości i warunków współpracy przy projekcie „e-Mobility”, ze szczególnym uwzględnieniem ulokowania na terenie tych miast publicznych stacji ładowania samochodów elektrycznych.

PGE nie wyklucza również utworzenia w przyszłości publicznego systemu e-carsharingu wykorzystującego samochody zasilane energią elektryczną.

Źródło: PGE
Zdjęcie: pixabay.com

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj najnowszy numer Magazynu Biomasa”!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE