Unilever wprowadził nowe opakowania lodów nadające się do recyklingu i kompostowania. Chodzi o lody Carte d’Or, sprzedawane na włoskim rynku. Miska wykonana jest z biodegradowalnego włókna. Po użyciu można ją poddać recyklingowi lub kompostować.

Nowe opakowania lodów nadające się do recyklingu i kompostowania produkowane są przez Seda Italy w Neapolu. Są nie tylko ekologiczne, ale również odpowiednie do przechowywania lodów.

Reklama

Dziesięć ton mniej plastiku na tydzień

Zalety nowej tekturowej miski w porównaniu z poprzednimi, plastikowymi opakowaniami są oczywiste. Kartonowa miska jest o 23% lżejsza niż poprzednie plastikowe opakowanie i pomaga Unilever drastycznie zmniejszyć wykorzystanie plastiku.


Branżowe wiadomości ze świata. Kliknij i sprawdź!


Ponieważ całkowite zużycie wynosi 11 milionów opakowań rocznie, nowy pakiet pozwala Unilever zużywać o 520 ton mniej plastiku rocznie – o dziesięć ton mniej tygodniowo.

Specjalnie zaprojektowana pokrywa

Nie tylko misa, ale także pokrywa jest wykonana z tego samego, kompostowalnego kartonu. Celem projektu było zrobienie czegoś innego niż poprzednie opakowanie z tworzywa sztucznego, zmniejszenie masy opakowania, zawartości plastiku i ulepszenie opcji wycofania z eksploatacji.

Zbieranie odpadów organicznych działa całkiem dobrze we Włoszech, więc biodegradowalne i kompostowalne opakowania mają sens, a konsumenci lubią tę opcję.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo!

Źródło: Seda Italy
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE