Biogaz w Browarze Okocim

instalacja biogazowa okocim

Grupa Carlsberg, w tym Carlsberg Polska skutecznie realizuje swoje cele zmierzające do osiągnięcia gospodarki bezemisyjnej. Dzięki nowej inwestycji biogazowej Browar Okocim całkowicie wyeliminował koks jako paliwo.


Strategia zrównoważonego rozwoju

Nowa instalacja biogazowa w Browarze Okocim to element konsekwentnie prowadzonej polityki firmy. Od kilku lat Grupa Carlsberg wdraża w życie strategię zrównoważonego rozwoju. Swoje działania w tym zakresie koncentruje na czterech obszarach: energia i węgiel, woda, odpowiedzialna konsumpcja alkoholu, bezpieczeństwo i higiena pracy. Szczególny nacisk Grupa Carlsberg kładzie na redukcję emisji dwutlenku węgla.

„Spółka Carlsberg Polska osiągnęła w 2020 r. redukcję CO2 o 6,7 proc. w stosunku do roku bazowego 2015 r. Firmie udało się także w ub. roku zredukować zużycie energii elektrycznej i cieplnej o 5,6 proc.”- czytamy w komunikacie firmy.

Grupa Carlsberg postawiła sobie ambitny cel – ograniczenie emisji CO2 do zera do 2030 roku. Carlsberg Polska wprowadza działania przybliżające osiągnięcie tego założenia w browarach w Szczecinie, Sierpcu i w Brzesku. Istotnym krokiem na tej drodze jest nowa inwestycja biogazowa przy Browarze Okocim.


Sprawdź też: Biogaz w Polsce to potencjalna żyła złota!


Instalacja biogazowa w Brzesku

Nowa inwestycja Carlsberg Polska w Brzesku obejmuje budowę instalacji gazowej i rozbudowę instalacji odzysku biogazu powstającego w oczyszczalni ścieków przy Browarze. Według szacunków średniodobowa ilość powstającego biogazu pokrywa w 100% zapotrzebowanie oczyszczalni na ogrzewanie komór fermentacyjnych oraz budynków na obszarze oczyszczalni.

– Wartość inwestycji biogazowej w Brzesku to 1,7 mln zł. Dzięki niej całkowicie wyeliminowaliśmy koks jako paliwo. To ważne osiągnięcie Browaru Okocim na drodze redukcji emisji CO2, które przybliża nas do realizacji globalnej strategii zrównoważonego rozwoju Grupy Carlsberg. – mówi w komunikacie Michał Turlej, kierownik oczyszczalni ścieków przy Browarze Okocim w Brzesku.  

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj Magazyn Biomasa. Sprawdź poniżej:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

zdjęcie: materiały prasowe Carlsberg

This post is also available in: polski

ael