Nowa instalacja ciepłownicza opalana wiórami w Gelsted

instalacja ciepłownicza opalana wiórami

Nowa instalacja ciepłownicza opalana wiórami w Gelsted na Fionii. Linka jest w trakcie jej budowy, co pozwoli zaoszczędzić konsumentom na wyższych cenach ogrzewania.

W Gelsted District Heating gaz ziemny zastępują zrównoważonym ciepłem pochodzącym z wiórów drzewnych i wiórów drzewnych. To przynosi ogromne korzyści zarówno konsumentom, jak i środowisku. Linka jest wykonawcą nowej ciepłowni, która będzie produkować ciepło od połowy września. Ciepłownia znajduje się obok fabryki mebli, Carl Hansen i Son. Oprócz napędzania cieplnego dostarcza także zrębki z nadwyżek drewna. Przejście na biomasę pozwoli zaoszczędzić konsumentom do 4000 DKK rocznie.

Nowa instalacja ciepłownicza opalana wiórami w Gelsted

W nowo wybudowanej ciepłowni kocioł Linka H o mocy 2,4 MW jest zainstalowany w 5-cio stopniowej konstrukcji, co zapewnia optymalne wykorzystanie paliwa i wysoką wydajność. Dwukomorowy dół rozdrobniony może pomieścić 385 m 3 wiórów i 75 m 3 wiórów, które są transportowane z Carl Hansen i Son, na sąsiednim terenie, z systemem krat. Układ kotła obejmuje również cyklon oraz filtr workowy, w którym spaliny są oczyszczane przed wysłaniem z komina o wysokości 25 metrów.


Wszystko, co musisz wiedzieć o biomasie. Kliknij i sprawdź!


Nowa ciepłownia dostarczy neutralne ciepło CO 2 do ok. 400 konsumentów, a także Carl Hansen i Son, pokryje ogromną większość potrzeb grzewczych. Jako rezerwowy i dla szczytowych obciążeń utrzymywany jest obecny kocioł gazowy.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo!

Źródło: Linka Energy

This post is also available in: polski