Jak podaje Tygodnik Poradni Rolniczy już od 30 grudnia 2019 r. do 28 stycznia 2020 r. składać można wnioski o dofinansowanie budowy płyt obornikowych, zbiorników na gnojówkę i gnojowicę oraz silosów do kiszonek. Otrzymać można na ten cel dotację nawet do 100 tysięcy złotych.

Od 30 grudnia 2019 r. do 28 stycznia 2020 r. można składać w oddziałach regionalnych ARiMR wnioski o dofinansowanie budowy płyt obornikowych, zbiorników na gnojówkę i gnojowicę oraz silosów do kiszonek. Rusza bowiem nabór na „Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych” z PROW 2014–2020.

Reklama

Biomasa agro? Kliknij i sprawdź, co musisz o niej wiedzieć!


Tygodnik Poradnik Rolniczy informuje, że wsparcie jest przewidziane dla rolników, którzy mają i prowadzą chów lub hodowlę zwierząt gospodarskich z wyłączeniem produkcji, na którą potrzebne jest pozwolenie zintegrowane. Rolnicy, którzy już teraz wiedzą, że ich gospodarstwo nie spełnia wymogów przechowywania nawozów naturalnych, które zaczną obowiązywać w 2021 r. oraz w 2024 r. nie powinni zwlekać.

Pakiet informacji i wnioski dostępne są tutaj.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Źródło: TPR i ARiMR
Zdjęcie: pixabay
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE