Mapa instalacji carbon capture powstała dzięki organizacji Clean Air Task Force. Są na niej oznaczone wszelkie instalacje CCS –zarówno te na etapie budowy, jak i już ukończone.

Reklama

Mapa instalacji CCUS

Mapa powstała w 2018 r. i początkowo obejmowała jedynie projekty wychwytu dwutlenku węgla, których podjęto się na terenie Stanów Zjednoczonych. Jej celem było umożliwienie – naukowcom, inwestorom i każdej zainteresowanej osobie – zapoznania się z przebiegiem rozwoju tego sektora niezbędnego dla osiągnięcia zeroemisyjności. Na mapie oznaczono także obszary USA o strukturze geologicznej najbardziej przystosowanej do zatłaczania CO2.


Kongres Carbon Capture – zarejestruj się już dziś!


W 2021 r. CATF uzupełnił zasoby o projekty CCUS, jakie pojawiły się na terenie Europy. Rok później dodano także informacje o instalacjach wychwytu dwutlenku węgla pojawiających się na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

Analizując mapę można się dowiedzieć nie tylko, gdzie powstają instalacje, ale też poznać ich szersze tło. CATF podaje informacje o etapie budowy, ilościach wychwytywanego CO2 i sposobie jego zagospodarowywania czy gałęzi przemysłu przedsiębiorstwa inwestującego w projekt.


Carbon capture – czytaj więcej!


Pełna mapa dostępna jest pod adresem: link.

Biomasa i paliwa alternatywne

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Zdjęcie i źródło: Clean Air Task Force

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE