Targi Ferma 2018 za nami. Magazyn Biomasa dba o to, by być na bieżąco z trendami dotyczącymi rolnictwa w Polsce. Nie mogło więc nas ta zabraknąć – na największych specjalistycznych targach dla fachowców produkcji zwierzęcej w Polsce.

Reklama
Tekst: Rafał Wąsowicz

Podczas tegorocznej Fermy 256 wystawców zaprezentowało bogatą ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie, budynki inwentarskie, maszyny do zbioru i konserwacji pasz, a także ciągniki. Odnotowano obecność firm z 10 państw, w tym po raz pierwszy w historii imprezy z Chin i Kanady. Swoje stoisko miała także Biomass Media Group.

Targi Ferma 2018 – jedyne takie miejsce

Targi to jednak nie tylko ekspozycja firm. W ponad 20-letniej historii imprezy, co roku niezwykle istotnym elementem była i jest konferencja naukowo-techniczna. W tym roku wygłoszonych zostało ponad 40 referatów moderowanych przez wybitnych naukowców i praktyków, wśród których nie zabrakło tak uznanych w branży nazwisk jak: prof. Z. Kowalski, dr Z. Lach czy prof. Z. Pejsak, na prelekcjach, których sale dosłownie „pękały w szwach”.

 

Zdjęcia: Agnieszka Kęczkowska 

 

Nowym elementem tegorocznych targów była Strefa Wiedzy zorganizowana we współpracy z firmą Tasomix w ramach, której niezależni eksperci – praktycy udzielali indywidualnych porad dla hodowców bydła, trzody chlewnej i drobiu.

Podczas targów spróbować było można doskonałych polskich serów na specjalnie w tym celu przygotowanym stoisku degustacyjnym wspieranym przez Fundusz Promocji Mleka.

Jak podsumowują organizatorzy tegoroczna impreza przyciągnęła 31 000 fachowców produkcji zwierzęcej z całej Polski.

 

Zdjęcia: Targi Ferma
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE