Ładowarki teleskopowe nowej generacji na żywo!

Jak działają ładowarki teleskopowe nowej generacji? Zaprezentowali to Weidemann, producent ładowarek przegubowych oraz autoryzowany dilery – firma Rolserwis. Pokaz odbył się podczas Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Kutnie. Zaprezentowano nową maszynę – WEIDEMANN 9580T.

Weidemann wkracza do klasy ładowarek teleskopowych 7 m, rozszerzając paletę swoich produktów. Głównym zadaniem tych maszyn jest przenoszenie ciężkich materiałów, układanie ich na dużych wysokościach, dobry zasięg do przodu przy popychaniu materiału. Nowe T7035 i T7042 oferują obciążenie użytkowe odpowiednio 3,5 i 4,2 tony. Nowe modele umożliwiają klientowi wiele nowych funkcji i opcji indywidualnego wyposażenia i pracy zgodnie z wymaganiami.

Przegląd głównych cech nowych ładowarek teleskopowych 7 m marki Weidemann:

 • cechą wyróżniającą nowe podnośniki teleskopowe jest ich bardzo dobra widoczność we wszystkich kierunkach. Jest to możliwe dzięki tak zwanej „Best View Cabin”. Została zaprojektowana z uwzględnieniem następujących cech: duża, zaokrąglona szyba przednia zapewniająca dobrą widoczność do góry, podgrzewane szyby boczne i pochylona maska silnika zapewniające dobrą widoczność na boki oraz 4-słupkowa konstrukcja kabiny z panoramiczną szybą tylną zapewniającą doskonałą widoczność do tyłu – specjalnie zoptymalizowaną przez firmę Weidemann: widok na tylne prawe koło.
 • Ładowarki teleskopowe są dostępne z silnikami Perkins o różnej mocy 75 kW/102 KM (tylko T7035), 90 kW/122 KM oraz 100 kW/136 KM. Silniki spełniają wymagania normy emisji spalin Stage V z technologią SCR, DPF i DOC. Do wyboru są prędkości 20, 30 i 40 km/h.
 • „Operator first” – tak brzmi filozofia obsługi w której wszystkie podzespoły zostały dostosowane do ergonomii pracy, bezpieczeństwa i wygody kierowcy. W tym kontekście należy wspomnieć o ruchomej konsoli z joystickiem i przełącznikami bezpośrednio zintegrowanymi z fotelem operatora, dużym 7-calowym wyświetlaczu, ergonomicznym rozmieszczeniu elementów, kolorystycznie zorientowanym systemie operacyjnym, dobrych możliwościach przechowywania, wygodnym oświetleniu ułatwiającym powrót do domu oraz szerokim wejściu z antypoślizgowymi, dobrze wyciętymi stopniami.

Ładowarki teleskopowe nowej generacji

 • Trzy tryby skrętu dbają o optymalną jazdę maszyn: w różnych warunkach roboczych można ustawić tryb kierowania na wszystkie koła, tryb kierowania na przednią oś i tryb jazdy bokiem. Ponadto ładowarki teleskopowe posiadają wyjątkowy kąt skrętu 45 stopni.
 • Maszyny posiadają również opatentowany, sprawdzony i zwiększający stabilność system wspomagania operatora vls (Vertical Lift System) firmy Weidemann, który dzięki półautomatycznemu ruchowi teleskopowemu umożliwia płynną obsługę i wspiera pracę operatora.
 • Operator posiada do dyspozycji następujące tryby vls: tryb łyżki przy załadunku materiałów sypkich, tryb wideł do palet oraz tryb ręczny, bez wsparcia systemu.
 • O dobry klimat pracy dba nowy, jeszcze efektywniejszy system ogrzewania i wentylacji z dopływem świeżego powietrza i dobrze rozmieszczonymi dyszami powietrznymi. Opcjonalnie dostępna jest klimatyzacja automatyczna. Ponadto kabina może być zaopatrywana w powietrze przez przesuwne okno boczne oraz wentylację szczelinową tylnej szyby.
 • Dzięki opcjonalnie montowanemu wentylatorowi zwrotnemu można automatycznie usuwać zabrudzenia z kratki wlotowej jak i chłodnicy.
 • Łatwiejsze podłączanie osprzętu poprzez opcjonalną redukcję ciśnienia w obwodzie sterowania na ramieniu teleskopowym z przodu i standardowe zastosowanie złączy hydraulicznych Flat-Face.
 • Praca z przyczepą o obciążeniu do 16 t może być realizowana za pomocą różnych sprzęgów holowniczych przyczep.
 • Obydwa nowe modele są uzupełnione dynamicznym wzornictwem o wyraźnych liniach na masce silnika i w kabinie.

Dane kontaktowe:

Rafał Stolarek

 • Kierownik Serwisu Weidemann Polska
 • +48 664926526
 • r.stolarek@weidemann.de
 • Wacker Neuson sp. z o.o.
 • Polna 124/126, 81-100 Toruń, Poland

Weidemann.pl


Foto: Studios4.pl


 

This post is also available in: polski