Kotły na pellet są różne. Obecnie na rynku istnieje dość duży wybór kotłów na pellet. Wybierając ten dla siebie warto wziąć pod uwagę kilka czynników.

Warto pamiętać, że piece na pellet nadają się zarówno do nowych budynków, jak i poddawanych termomodernizacji. Można nimi śmiało zastąpić np. dotychczasowy kocioł na węgiel.

Reklama

Dostępne na rynku kotły do spalania pelletu pracują wydajnie i są tanie w eksploatacji. Obecnie zakup kotła na pellet to koszt około 8 – 10 tysięcy złotych. Można kupić także kotły tańsze, jednak mogą one nie mieć dodatkowych funkcji znacznie ułatwiających ich eksploatację. Przy wyższej cenie można liczyć na pełną automatykę (w tym elektroniczne sterowanie działaniem palnika).


Kotły na pellet i wiele więcej znajdziesz tutaj. Kliknij i sprawdź!


Inna ważną cechą kotła na pellet jest jego moc. Obecnie coraz częściej spotyka się kotły o mocy zaledwie kilku kilowatów, co powinno wystarczyć do zasilania instalacji grzewczej (kocioł jednofunkcyjny) w domu z solidną termoizolacją. Jeśli jednak nasz kocioł na pellet ma również podgrzewać wodę (należy doposażyć go w zasobnik c.w.u.), musimy kupić urządzenie o nieco większej mocy.

Przy wyborze kotła na pellet koniecznie musimy też zwrócić uwagę na dwa wymiary. Po pierwsze dopasować go do miejsca w którym będzie usytuowany w domu, a po drugie piec na pellet musi być dopasowany do średnicy naszego komina.

Odwiedź nasz blog o pellecie i zmień pytania w wyczerpujące odpowiedzi!

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. Kliknij i sprawdź!

Tekst: Marcin Olczak
Zdjęcie: Shutterstock
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE