Zaplanowana na 15 maja 2020 roku premiera programu Czyste Powietrze 2.0. realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zbiegła się z premierą wyjątkowego kotła na pellet KOSTRZEWA MINI MATIC dla budownictwa jednorodzinnego.

Firma KOSTRZEWA jest przedsiębiorstwem, które jako pierwsze w Polsce 20 lat temu wprowadziło do seryjnej produkcji autorskie kotły na pellet. W czasach, gdy producenci kotłów zaczynali dostrzegać atut posiadania wentylatora i sterownika do kotłów zasypowych na węgiel i drewno, firma KOSTRZEWA patrzyła już daleko w przyszłość. Dzięki ciężkiej pracy, profesjonalnej kadrze oraz otwartym na nowości właścicielom firmy, marka KOSTRZEWA do dzisiaj jest postrzegana jako lider w branży.

Reklama

Uznanie cieszy, ale także mobilizuje do dalszego wyznaczania kierunków. Potrzebna jest odwaga! Aby nie powielać innych. Ale tworzyć nowe i własne projekty, rozwijać branżę i mieć wpływ na postęp cywilizacyjny. Premierowy model kotła KOSTRZEWA MINI MATIC to całkowicie nowe podejście do ogrzewania na pellet.

Pewna potrzeba obsługi zawsze towarzyszyła kotłom na pellet. Należało wybierać popiół, czyścić powierzchnie wewnętrzne kotła, popiół zbierał się też w rożnych wyczystkach i zakamarkach. Z jednej strony to bardzo dobrze, bo popiół nie przedostawał się do komina i atmosfery. Ale wymagał ingerencji ze strony użytkownika. Zatem z jednej strony automatyczne rozpalanie, podawanie paliwa i wygaszanie, ale z drugiej cotygodniowa konserwacja. Kocioł KOSTRZEWA MINI MATIC wszystkie te czynności realizuje samodzielnie. A pojemnik z popiołem opróżnia raz do roku serwisant przy okazji przeglądu kotła.

KOSTRZEWA MINI MATIC

KOSTRZEWA MINI MATIC 11 kW i 20 kW nie posiada sterownika na kotle, nie ma też wyświetlacza ani żadnych wskaźników. Użytkownika o stanie pracy informuje jedynie kolorowa dioda. W zestawie użytkownik otrzymuje nowoczesny regulator pokojowy, na którym ma wskazać żądaną temperaturę. Program operacyjny zadba o ustalenie najbardziej optymalnych warunków pracy i dostosuje niezbędne parametry.

Bardziej zaawansowanym technicznie umożliwiono analizę aktualnego stanu pracy kotła na regulatorze pokojowym, bez konieczności odwiedzania kotłowni.


Zarejestruj się na Forum Pelletu 2020


Jaki pellet do kotła MINI MATIC?

Kocioł wyposażony jest w samoczyszczący się palnik KOSTRZEWA PLATINUM BIO VG ze zmienną geometrią pozwalającą na automatyczne dostosowanie się wielkości paleniska do mocy grzewczej. Palnik spalający pellet drzewny o jakości A1 i A2 za każdym razem, gdy kocioł jest zasypany innej jakości pelletem, samodzielnie dokonuje korekty regulacji bez ingerencji użytkownika. Dzięki wyposażeniu zasobnika w czujnik poziomu pelletu, użytkownik nie tylko wie czy jest jeszcze pellet, ale ile go jest i odpowiednio wcześniej informuje o rezerwie, tak aby w ciągu kilku godzin uzupełnić paliwo.

Jakość z gwarancją na 10 lat

Przy współczesnej produkcji kotłów, kluczowymi sprawami są automatyzacja i powtarzalność procesów produkcyjnych, a także wysoka jakość stosowanej stali oraz metody jej łączenia. Trwałość konstrukcji sprawdzana jest pod ciśnieniem min. 4 barów. Efektem badań jakości produkowanych kotłów jest 10-letnia gwarancja na szczelność wymiennika ciepła. Unikalność tego modelu widoczna jest w opatentowanych rozwiązaniach, autorskim algorytmie w oprogramowaniu, dbałości na każdym etapie o bezpieczeństwo, komfort i najniższe zużycie pelletu.

Kocioł na pellet, gaz czy pompa ciepła?

Konstruktorzy firmy KOSTRZEWA stworzyli produkt, który będzie pierwszym wyborem klientów nawet w porównaniu z ogrzewaniem na gaz lub pompą ciepła. Skąd taki wniosek? Ogrzewanie gazowe jest droższe od pelletowego, użytkownik zdany jest na jednego dostawcę paliwa i nie ma wpływu na opłaty za przesył i abonament. Jeśli nieruchomość nie jest podłączona do gazu ziemnego, poniesie dodatkowe koszty związane z przyłączem. Być może do tej pory, było to bardziej komfortowe od ogrzewania na pellet, ale kocioł MINI MATIC właśnie to zmienił.

Ogrzewanie pompą ciepła jest ekologiczne, podobnie jak ogrzewanie kotłem MINI MATIC. Jest też komfortowe, tak jak kotłem MINI MATIC. Koszty ogrzewania pompą ciepła są najkorzystniejsze przy współpracy z fotowoltaiką, a kocioł na pellet nie wymaga dodatkowej inwestycji. Kupujesz pellet gdzie Ci się podoba, jakości jaką preferujesz i w konkurencyjnej cenie. Nie można zapomnieć, że kocioł MINI MATIC kosztuje 16 500 zł brutto, a pompa ciepła dwa razy więcej. Wybór jest więc bardzo prosty, a mając na uwadze, że można uzyskać dofinansowanie 6000 zł do kotła z programu „Czyste Powietrze” nie pozostaje nic innego jak odwiedzić lokalnego dystrybutora firmy KOSTRZEWA i zamówić kocioł MINI MATIC do swojej kotłowni.

Więcej informacji: www.kostrzewa.com.pl


Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Tekst: Tomasz Nowak
Materiał promocyjny
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE