Nowy system wsparcia dla branży biogazowej, aukcje dla biogazowni, optymalne technologie do produkcji biogazu, rozwiązania dopasowane do instalacji, eksploatacja i serwis biogazowni, finansowanie i ekonomika – te zagadnienia stanowią tematyczny trzon I Kongresu Biogazu który odbędzie się 5-6 grudnia 2016 r. w Rawie Mazowieckiej.

Reklama

Kongres organizowany przez Biomass Media Group, wydawcę „Magazynu Biomasa” i „Rynku Biogazu” ma być wyjątkowym w skali kraju wydarzeniem dedykowanym przedstawicielom branży biogazu.

Partnerem merytorycznym Kongresu jest Instytut Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, czołowa krajowa jednostka naukowa prowadząca badania i projekty związane z produkcją i wykorzystaniem biogazu.

Jacek D

dr hab. inż. Jacek Dach, prof. nadzw. UP, Instytut Inżynierii Biosystemów, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Polska jest krajem z wysoko rozwiniętym rolnictwem oraz sektorem przetwórstwa rolno-spożywczego. Perspektywy rozwoju polskiego rynku biogazowego, zwłaszcza przy „zielonym świetle” ze strony obecnego rządu, są obecnie znacznie lepsze niż w wielu krajach Europy – włączając w to Niemcy, aktualnego europejskiego lidera biogazowego.
Inwestycje związane z produkcją biogazu rolniczego powinny stać się kluczowymi z zakresu OZE
i w łącznej kwocie blisko 50 mld zł będą istotną częścią tzw. Planu Morawieckiego. Ostrożne szacunki pokazują, że w Polsce wykorzystanie biomasy i odpadów rolno-spożywczych (bez typowych upraw celowych jak kukurydza w Niemczech) pozwoli uzyskać większą moc elektryczną niż planowana elektrownia atomowa (3750 MW). Z kolei wykorzystanie potencjału produkcji biometanu z oczyszczonego biogazu (zamiast energii elektrycznej i cieplnej), pozwoliłoby na całkowite zastąpienie gazu ziemnego importowanego z Rosji.
Wysoka, a co ważniejsze stabilna produkcja energii elektrycznej i cieplnej z biogazu produkowanego z biomasy odpadowej może być kluczem do realizacji postawionych celów nie tylko energetycznych, ale i środowiskowych. Serdecznie zapraszam na I Kongres Biogazu!

maciej-kosinski_zdjecie_profilowe

Maciej Kosiński, członek zarządu, Biomass Media Group Sp. z o.o.

Szanowni Państwo, pracując nad kolejnymi wydaniami magazynu „Rynku Biogazu”, wsłuchując się w Państwa potrzeby oraz słowa profesora Jacka Dacha, a wreszcie wyczuwając coraz szybszy oddech branży biogazowej w Polsce, wraz z redakcją „Magazynu Biomasa” doszliśmy do przekonania, że czas na kolejny ważny krok dla rozwoju przemysłu biogazowego w kraju. Tym krokiem jest zaproszenie na wyjątkową w skali Polski i Europy konferencję – I Kongres Biogazu, który w moim przekonaniu będzie szczególnym wydarzeniem na polskiej mapie konferencyjnej.
Potencjał biogazu jest w Polsce olbrzymi, a możliwości biznesowe bardzo obiecujące. Z tego względu postanowiliśmy umożliwić Państwu spotkanie z uznanymi autorytetami ze świata nauki i biznesu działającymi w sektorze biogazowym. Oferujemy Państwu wyjątkową możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami i wynikami badań, poznania najnowszych trendów rozwoju rynku oraz spotkania z czołowymi producentami technologii i komponentów dla biogazowni, praktykami oraz przedstawicielami sektora finansowego.
I Kongres Biogazu, do uczestnictwa w którym serdecznie Państwa zapraszam, odbędzie się 5 i 6 grudnia 2016 roku w Hotelu Ossa**** w Rawie Mazowieckiej. Dzięki pierwszemu tego typu wydarzeniu w Polsce zyskamy wyśmienitą płaszczyznę do omówienia wszystkich problemów, szans rozwoju i zagrożeń branży – w jednym miejscu i w jednym czasie.
Do zobaczenia podczas I Kongresu Biogazu!

kongres biogazu

Formularz zgłoszeniowy na Kongres Biogazu znajdziecie Państwo na stronie internetowej: www.magazynbiomasa.pl/kongres-biogazu/

Kontakt:

Maciej Kosiński
Biomass Media Group sp. z o. o.
kom. +48 792 122 038
e-mail: biogaz@biomassmediagroup.pl

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE