Niemal 500 uczestników z 30 krajów, ponad 20 prezentacji poświęconych zagadnieniu paliw przyszłości, panele dyskusyjne, spotkania biznesowe – zbliża się międzynarodowa konferencja „Fuels of the Future”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19-20 stycznia w Berlinie.

To już 12 edycja imprezy, w tym roku po raz pierwszy odbędzie się ona w berlińskim wielofunkcyjnym centrum kongresowym CityCube. W programie 15 paneli dyskusyjnych, wśród nich m.in. poświęcone polityce paliwowej EU, obniżeniu emisyjności w sektorze transportowym czy biopaliwom w kontekście giełdy towarowej.

Reklama

Organizatorzy pierwszy raz wprowadzili formułę kraju partnerskiego – została nim Polska. W konferencji wezmą udział przedstawiciele polskiej branży biopaliw. Adam Stępień, Dyrektor Generalny Krajowej Izby Biopaliw podkreślił jak ważne jest współdziałanie biznesu i ekspertów w rozwoju rynku biopaliw na świecie. – Krajowa Izba Biopaliw jest zaszczycona wyborem Polski jako kraju partnerskiego konferencji – powiedział Stepień dodając, że nasz kraj jest producentem certyfikowanych biopaliw i rynek ten w ostatnich latach zanotował duży wzrost.

W poszczególnych panelach głos zabiorą reprezentanci Krajowej Izby Biopaliw, Ministerstwa Gospodarki oraz specjaliści branży paliwowej. Zygmunt Gzyra, Prezes KIB weźmie udział w dyskusji poświęconej paliwowej polityce EU oraz kwestii obniżenia emisji dwutlenku węgla w sektorze transportu. Dawid Berny, Dyrektor Zarządzający Biopaliwami w Rafinerii Trzebinie S.A. oraz dr Lech Kempczyński, Dyrektor Generalny Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju wygłoszą wykład dotyczący osiągnięć w branży paliw.

 

Fuels of the Future

 

Konferencja „Fuels of the Future” odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Transportu i Infrastruktury Niemiec. Organizatorami wydarzenia jest Niemieckie Stowarzyszenie Bioenergii.

Więcej informacji: http://www.fuels-of-the-future.com

Zdjęcia: materiały prasowe organizatora

 

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE