Produkcja i wykorzystanie biowęgla, które od lat rośnie w całej Europie, zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem także w Polsce. Odpowiedzią na to jest konferencja „Biowęgiel w Polsce: nauka, technologia, biznes”, której druga edycja odbędzie 5-6 czerwca w Hotelu Ossa k/Rawy Mazowieckiej.

Reklama

Tegoroczna edycja konferencji organizowanej przez Biomass Media Group oraz Instytut Inżynierii Procesowej i Środowiska skupi się na roli biowęgla w rolnictwie i ochronie środowiska.

Dla osób, które zarejestrują się na konferencję do końca kwietnia obowiązuje rabat 15%!

http://polskibiowegiel.pl/pl/rejestracja/

Biowęgiel, który powstaje w procesie pirolizy m.in. z roślin energetycznych, odpadów leśnych, biomasy rolniczej, odpadów z przetwórstwa rolno-spożywczego, osadów ściekowych i odpadów komunalnych, już dzisiaj w krajach Europy Zachodniej ma zastosowanie w rolnictwie (dodawany do gleb poprawia jej właściwości), budownictwie, farmacji czy przemyśle metalurgicznym i włókienniczym.

Podczas czerwcowej konferencji zostaną zaprezentowane trendy rozwoju rynku, wyniki najnowszych badań naukowych, technologie do wytwarzania biowęgla dostępne w Polsce, wymagania w ocenie jakości biowęgla oraz możliwości zastosowanie biowęgla w rolnictwie, ogrodnictwie, ochronie środowiska, budownictwie.

Zakres tematyczny konferencji „Biowęgiel w Polsce: nauka, technologia, biznes”:

– Substraty do otrzymywania biowęgla – wymagania jakościowe.

– Technologie i instalacje do otrzymywania biowęgla.

– Wymagania i metody analityczne w ocenie jakości biowęgla.

– Zastosowania biowęgla w rolnictwie i ogrodnictwie.

– Zastosowanie biowęgla w ochronie środowiska.

– Zastosowanie biowęgla w budownictwie.

– Innowacje biowęglowe w kosmetyce, farmaceutyce, żywności, włókiennictwie, etc.

– Rynek biowęglowy: aspekty ekonomiczne, badania i rozwój, źródła finansowania

Konferencja została objęta patronatem Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Wydziału Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej.

Zapraszamy do współpracy przy konferencji! Osoby zainteresowane wygłoszeniem prelekcji bądź rezerwacją stoiska prosimy o kontakt:

biuro@biomassmediagroup.pl

tel. 792 122 038

Więcej informacji: www.polskibiowegiel.pl

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE