Podczas 6. Kongresu Biometanu Polska Organizacja Biometanu zaprezentowała  najnowszą analizę stanu prawnego branży biometanowej w Polsce. Raport pod tytułem „Kierunek: Biometan”  jest dostępny na stronie POB.

Analiza stanu prawnego branży biometanowej

Raport POB stanowi szczegółowy przewodnik po prawnych uwarunkowaniach zbudowania od podstaw zupełnie nowej dziedziny energetyki i gospodarki, która może istotnie przyczynić się do przyśpieszenia procesu transformacji energetycznej Polski oraz ograniczenia uzależnienia od importu gazu kopalnianego.

Reklama

Sprawdź też: Kongres Biogazu – spotykamy się w grudniu!


„Kierunek: Biometan”

Jak wskazuje we wstępie raportu jego współautor i dyrektor generalny POB Michał Tarka:

„Podstawową barierą uniemożliwiającą rozwój branży biometanowej jest brak odpowiednich regulacji kształtujących rynek i wspierających inwestorów w pionierskich projektach biometanowych. Dlatego tak istotną kwestią jest analiza obecnych uwarunkowań prawnych stanowiących podstawę prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na produkcji, wprowadzaniu do sieci gazowej oraz sprzedaży paliwa gazowego w postaci biogazu i biogazu rolniczego, a docelowo biometanu. W niniejszym raporcie znajdziecie Państwo kompleksową diagnozę stanu prawnego branży biometanowej oraz postulaty dalszych kierunków wsparcia i rozwoju inwestorów.”

Polska Organizacja Biometanu

Polska Organizacja Biometanu zrzesza ekspertów branżowych oraz przedstawicieli wiodących grup paliwowych, energetycznych i ciepłowniczych działających na rynku krajowym. Organizacja powstała, aby wspierać przedsiębiorców wykazujących zapotrzebowanie na zielony gaz oraz wytwórców biometanu zarówno w kraju jak i na poziomie unijnym.

Całość Raportu dostępna jest na stronie Polskiej Organizacji Biometanu https://bioch4.org/?sdm_process_download=1&download_id=4525

Rynek Biogazu i Biometanu

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło: POB

zdjęcie: pl.freepik.com

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE