Rząd Kanady przeznaczył 2,7 mln CAD w projekt oparty o biomasę leśną a prowadzony przez rdzennych mieszkańców Oujé-Bougoumou Cree w Quebecu. Projekt stworzy miejsca pracy, wesprze gospodarkę i ograniczy zużycie oleju napędowego.
Fundusze (1,8 mln euro) zostaną wykorzystane na modernizację i rozbudowę istniejącego miejskiego systemu ciepłowniczego na biomasę. Projekt zapewni również rynek dla lokalnych odpadów tartacznych, pobudzi lokalny rozwój gospodarczy i wesprze lepsze gospodarowanie odpadami.
Finansowanie zostało zapewnione w ramach programu „Czysta energia dla społeczności wiejskich i oddalonych”, który inwestuje w projekty zmniejszające uzależnienie od paliw kopalnych i wspierające niezależność energetyczną w społecznościach wiejskich i oddalonych.
– Inwestując w projekty dotyczące energii odnawialnej kierowane przez rdzenne społeczności na odległych obszarach, wykorzystujemy możliwości gospodarcze oferowane przez nasz sektor leśny, jednocześnie uodparniając go na zmieniający się klimat i tworząc dobre miejsca pracy – skomentowała Diane Lebouthillier minister skarbu. – Jesteśmy dumni. Wsparcie narodu Oujé-Bougoumou Cree w tym projekcie przyczyni się do zmniejszenia zapotrzebowania na olej napędowy i zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w Kanadzie.
– Naród Oujé-Bougoumou Cree jest wdzięczny za fundusze, które otrzyma z programu Natural Resource Canada na czystą energię dla społeczności wiejskich i oddalonych na renowację systemu ciepłowniczego zasilanego biomasą – dodał Curtis Bosum z Oujé-Bougoumou Cree Nation – Jesteśmy dumni z bycia liderem w przyjmowaniu tej technologii, która pozwoli naszej społeczności nadal dawać przykład innym w całej Kanadzie w zakresie odpowiedniej technologii energetycznej i rozwoju społeczności lokalnych. Nasz system grzewczy jest demonstracją, że wartości i filozofie tkwiące w naszej rdzennej kulturze mają znaczenie dla współczesnych wyzwań.
Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:
Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!
Źródło: bioenergy-news.com
Newsletter
Bądź na bieżąco z branżą OZE