Oszczędności na rynku energii? Eksperci radzą

jak obniżyć rachunki

Czy można zredukować wydatki na energię? To pytanie szczególnie często pojawia się w dobie kryzysu energetycznego, który stawia przed firmami wiele przeszkód. Eksperci z Expense Reduction Analysts opracowują skuteczne strategie działania pozwalające zmniejszyć wydatki na energię nawet o 10%.

Jak zredukować koszty energii?

W wielu firmach wydatki na energię elektryczną stanowią jedną z największych kategorii kosztowych. Przyczyna takiego stanu rzeczy leży w niezaktualizowanej wiedzy o nowych możliwościach, braku weryfikacji używanych taryf i złym doborze narzędzi oraz wyborze dostawców.

Analiza kosztów i potrzeb

Dlatego eksperci z Expense Reduction Analysts zwracają uwagę na konieczność analizy kosztów i potrzeb energetycznych, dostosowania ich do aktualnych możliwości, co umożliwia zredukowanie kosztów nawet o 10%.  Kluczem do optymalizacji jest odpowiednio przygotowana analiza wydatków, strategia działań i ich wprowadzenie. Według ekspertów międzynarodowej sieci konsultingu biznesowego przy redukowaniu kosztów należy pamiętać o czterech obszarach:

Opłaty taryfowe

Z wieloletniego doświadczenia wynika, że konieczna jest częsta weryfikacja założeń i sprawdzanie możliwości dopasowania taryfy do konkretnego zapotrzebowania. To jednak działania, o których często firmy w natłoku zadań zapominają. Praca z taryfami jest szczególnie istotna w przypadku dużego zużycia, czyli wysokich opłat.

Opłaty dystrybucyjne

W tym obszarze kluczowy jest audyt faktur, liczników i innych elementów zastanych, a także odczyt danych historycznych, co pozwala wychwycić anomalie i je usunąć. Eksperci Expense Reduction Analysts rekomendują też w uzasadnionych przypadkach wprowadzenie „wirtualnego energetyka”, który kontroluje parametry.


Czytaj też: Magazyny energii – sposób na niezależność energetyczną i oszczędności


Zużycie energii

Wadliwy proces produkcyjny energii może skutkować wysokimi kosztami firm. Tak często zdarza się w przypadku sprężonego powietrza używanego w procesach produkcyjnych. Nieodpowiednie ustawienie parametrów sprężarki może powodować wyższe zużycie energii, a przez to zbyt wysokie koszty jej produkcji.

Zielona energia

Aktualna sytuacja geopolityczna, a także polityka Unii Europejskiej i wprowadzenie Europejskiego Zielonego Ładu spowodowały, że proces przejścia na ekologiczne źródła pozyskiwania energii przyspieszył znacząco. Dlatego tak istotne dla biznesu jest zredefiniowanie długoterminowych planów przejścia na źródła ekologiczne oraz wybór technologii pozwalających na redukcję emisji dwutlenku węgla.

4 obszary wskazane przez ekspertów Expense Reduction Analysts pozwalają przygotować się do podjęcia działań mających na celu redukcję wydatków na energię, a także wprowadzić rozwiązania przyjazne dla środowiska.

Więcej informacji o możliwościach zmniejszenia wydatków na energię oraz pracy z jej kosztami znaleźć można na stronie: https://pl.expensereduction.com/jak-znalezc-oszczednosci-na-rynku-energii/

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło informacji: PAP MediaRoom/Expense Reduction Analysts

This post is also available in: polski

ael