Decyzja o zainwestowaniu w biogazownię nie jest łatwa ani dla inwestora, ani dla przyszłego operatora. Zysk z produkcji energii – niezależnie od tego, czy jest to energia elektryczna, czy biometan – zależy głównie od stabilności zastosowanej technologii procesowej.

Aby spełnić wymagania unijnego planu klimatycznego i RED II, odnawialne źródła energii w Polsce będą w najbliższej przyszłości odgrywać coraz ważniejszą rolę. Zainteresowanie inwestycją w biogazownie znacznie wzrosło, ale co z ryzykiem? Wiele z dotychczas wybudowanych instalacji jest już nieczynnych lub mało wydajnych.

Reklama

Z powodu złej technologii procesu i eksploatacji każdego roku tracone są miliony Nm³ cennego biogazu. Jakość instalacji i wielkość zysku jaki generuje biogazownia, zależy od wielu czynników, z których najważniejszym jest stabilność procesu pracy. Technologia Innotech gwarantuje stabilność procesu bez przestojów spowodowanych sedymentacją, spienianiem czy innymi problemami, z którymi zwykle borykają się technologie rolnicze.

Innotech – dowolność substratów

Nasze instalacje pracują w oparciu o dowolność substratów, co oznacza, że prawie każdy rodzaj odpadów organicznych może zostać przetworzony w tym samym czasie. Aby osiągnąć stabilność procesu, nie ma konieczności stosowania kiszonek ani innych drogich substratów.

Sprawdź też: Innotech: Biogaz rozwiązuje problemy obornika drobiowego i odpadów

Innotech, polska firma specjalizująca się w technologiach ochrony środowiska, nawiązała ścisłą współpracę technologiczną z austriackim specjalistą w dziedzinie biogazu, firmą Botres Global, która w ciągu ostatnich lat z powodzeniem zbudowała wiele instalacji referencyjnych. Technologia procesowa Innotech gwarantuje klientom najwyższy możliwy uzysk biogazu przy minimalnym czasie pracy 8000 godzin rocznie, który jest mierzony na podstawie analizy rzeczywistej eksploatacji, a nie wartości teoretycznych, co pozwala utrzymać niskie koszty i wysoką rentowność.

Źródło: Materiał promocyjny

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE